şükela:  tümü | bugün
  • baştan söyleyeyim paylaşacağım kaynak şahsımın hiçbir organik bağı yoktur. zerre sevmem.

pamukkale'deki aç gözlü esnaflar turistik bölgelerde resmen fiyat terörü estirdiği için açılan başlıktır. video alan abimiz, diğer koyun sürüsüne inat sesini çıkarmıştır. kardeşim bir küçük su nasıl6 lira oluyor. kulaklarım doğru mu duyuyor diye video tekrar tekrar izledim evet doğru ithal su (!) diye bir şey çıkarmışlar. onun da fiyatı 20 lira. 1 bardak meyve suyu 35 lira . yuh, vicdansız, açgözlü esnaf kılıklı haydutlar. elinde yetki bulunan siyasiler bu duruma ne zaman bir çözüm getirecek. para bu kadar kolay mı kazanılıyor da sen bu fiyatı çekiyorsun. herşeyin bir ölçüsü var. sen o sudan %600 kar elde edemezsin.

şimdi bazı suserler, zenginlere dokunmaz, elin turistinin parasının karşılığında pek bir şey yapmıyor, oranın kirası pahalıdır demek suretiyle işi sulandıracak ama tatil ve turistik bölgelerde yapılan bu haydutluğa kitlesel tepki göstermeliyiz.
    kaynak
  • "pamukkale travertenlerini"yakın zamanda gezmiş birisi olarak yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermeden bazı durumlara açıklık getirmeye çalışacağım.

ilk önce pamukkale'den kastınız 60 tl para verilerek girilen,travertenlerin bulunduğu yer mi? yoksa girmeden önce yörenin esnafının konumlandığı alan mı?

eğer para ödeyerek girilen alandan bahsediliyorsa orada esnaf yok bir kere.fahiş fiyatların olduğu doğrudur ve protesto edilmelidir ancak orayı alan (veya kiralayan bilmiyorum) şirket veya kurumun belirlediği fiyatlardır.
    travertenlere girmeden hemen önce konumlanmış esnaftan bahsediliyorsa eğer onlar da küçük suyu 2tl'den satıyorlar.hatta sizi uyarıyorlar yukarıda su 6 tl bizden alın suyu diye.
  • bütün turistik yerlerde böyle, antalya side, acıktık ne yesek diye bakarken spagetti 6 eur gördüm, yani makarna 36 tl.
  • şahsen deneyimlediğim rezalet. ilgili yerlere şikayet ettim, onlarda bana dönüp fiyatların dolar/avro üzerinden belirlendiğini, bu yüzden pahalı olduğunu ve maalesef bir şey yapılamayacağını söylediler.

yani hierapolis'e tl kazananlar gelmesin diyorlar.

umarım buradan yetkililere ulaşabiliriz. asgari ücretli vatandaş nasıl kültürel varlıklarımızı tanıyacaklar ve tanıtacaklar? türkiye'de doğup büyümüş çocuklar yan sokağındaki müzeden, doğal güzellikten, antik kentten habersiz? neden? çünkü paraları yok!