şükela:  tümü | bugün
 • artık todd mcfarlane nin tasarladığı figürleri de satıyolar.tanesi 30 milyondan ba$lıyo.
 • karşıyaka çarşısında, tiyatro sokağında bulunmaktadır.
  kitap başta olmak üzere; cd, kaset ve dergi satışı yapılmaktadır. piyasada bulunmayan ilginç fanzinlere buradan ulaşılabilir.
 • iskeleden çarşıya girince biraleride sağda tiyatro sokağı diye bilinen sokakta sol taraftadır.
  kocaman karşıyaka ilçesinin adamakıllı tek kitapçısıdır. çağdaş/sosyal demokrat/okur yazar karşıyaka halkı sağ olsun bir ikincisine ihtiyaç duymamaktadır.
  raflarında zengin bir kitap kapasitesi vardır. süreliyayınlar boldur. hatta kürtçe kaset/cd, kalan müzik yapımları da müzik rafında mevcuttur. sloganı "kitap panzehirdir".
  sabit iki elemanı vardır. yıllardır kitap işiyle uğraşırlar. hatta bir tanesi yıllar önce çarşı üstünde ince uzu bir dükkanda hizmet veren ayrıntı kitabevi'nde çalışmıştı. eskidir yani.
  istanbul'la eşgüdümlü olarak çalışırlar yani yeni çıkanlar hemen gelir. dağıtımlarla ilişkileri belli ki sağlamdır. yabancı günlük gazeteleri de satarlar. indirim yapmazlar ama taksit yaparlar...
 • izmir'e çok fazla olan kitapçı. herhangi bir eksiğinin olduğu görülmemiştir, istanbul'daki herhangi iyi bir kitabeviyle aşık atar, hatta çoğundan iyidir. clive barkerların eksiksiz olarak bulunabildiğine şahit olduğum tek yerdir. fanzin konusunda da oldukça başarılıdırlar.
 • kose basi kuafor ve veterinerin oldugu ancak kitabevi bulmanin zor oldugu karsiyaka icin gizli bir hazinedir. ayrica yardimsever, alcakgonullu, bilgili insanlari da barindirir ki tadina doyum olmaz...
 • türkiye de onlarca kitabevi gezmeme rağmen gördüğüm en veya tek doğru kitap-raf kategorizasyonuna sahip, güzide kitabevi. bilimkurgu ile fantaziyi, sosyoloji ile psikolojiyi, siyasal ile tarihseli, propaganda ile günceli ayırt edebilen "okuyan" sahipleri olan karşıyakanın asıl gururu...
 • upgrade edilmis hali* tahminlerimden de ustun olmus mabed gibi bir kitabevi.
 • hürriyetin en iyi 10 kitabevi listesinde adı geçer.d&r fast foodsa pan esaslı bir yemektir.girince kendinizi kütüphanede gibi hissedersiniz(telefonumu sessize alıyorum oradan anlayın).çalışanlarını mülakatla aldıklarından şüpheleniyorum.almayı düşündüğünüz ürünle ilgili önce onlara fikirlerini sorun müthiş birikimleriyle cevaplasınlar.biletix gişesi olması da ayrı bir güzelliktir.ama sipariş konusunda işiniz aceleyse tercih etmeyin.onlar sizin kadar acele etmiyorlar.hayali ileride sahil kasabasında balıkçılık yapmak olanlar oradaki ortamı görünce fikir değiştirebilir.
 • karşıyakaya vapurla geçip, birkaç dakika kitaplar arasında kaybolup en sonunda her zaman okuyacak bir şeyler bularak çıkıp yine vapurla geri dönerken okunan kitapları satan yer. benim için vapur-martı-deniz-pan sıralamasının bölünmez parçası olmuştur. otobüsle de gidilir tabi o ayrı...
 • sadece izmir'de değil, bu ülke sınırları içinde şu ana kadar gördüğüm en kocaman, en çeşitli, en eksiksiz ve en muhteşem fantazi/bilimkurgu raflarına sahip kitabevidir. rafların önünde durunca ''nerdeyim ben?'' diye kafanız karışıyor, o derece.