şükela:  tümü | bugün
  • kompakt fotograf makinesi sınıfından olmasına ragmen çoğu dslr-like makineden iyi özelliklere sahip makine. kendi sınıfındaki makineler arasında en büyük sensör bu makinede bulunuyor. internetteki örnek fotolarda iso 800de bile noise oldukça az görünüyor. o boydaki makinede bulunabilecek en geniş açı hem de leica lens de mevcut. bunca özelliğe sahip oluşundan da anlaşılacağı uzre manuel kullanma secenegi zaten var.
    hepsi bir arada hem de sadece sigara paketi kadar. offf yeme de yanında yat.
  • parası çok olanlar için lx3 özelliklerinde ve daha üstün olanı leica d lux 4 tür.
  • canon eos 20d dslr makinanama kardeş olarak aldığım, abisini rafa kaldıran kameradır kendileri. yanımdan ayırmadan rahat rahat geziyorum,bitti ağrılar sızılar.
  • şu güne kadar görmüş olduğum en pratik dijital fotoğraf makinası.

    fotoğrafçılıkla uğraşmaya başladıktan sonra bir gazla mükemmel objektifli bir canon, nikon vs makina alınır, ilk bir kaç ay hiç üşenmeden vakur bir duruş eşliğinde o makina gidilecek her ortama taşınır. sonra gün gelir bir kaç kez kendinizi şunu derken bulursunuz "bugün de almayayım, rahat rahat hareket ederim hem". fotoğraf makinası hareketlerinizi engelleyen, özgürlüğünüzü kısıtlayan bir nesneye dönüşmeye başlamıştır. bir, iki, beş, on derken "amaaan kim taşıyacak o koca şeyi yanımda"lar başlar. hatta öyle ki, bu sancılı durum gittikçe fotoğrafa olan ilginizin bile azalmasına neden olur. evet, evinizde mobilya niyetine duran mükemmel bir makinanız vardır, ama o makina yanınızda değilken, asli görevi olan fotoğraf çekmiyorken, olsa ne olur olmasa ne olurdur.

    işte tam da bu durumdan muzdarip fotoğraf gönüllüleri için leica, olympus, sony, panasonic gibi firmaların ürettiği compact profesyonel makina sınıfının en iyilerindendir lumix lx3. üzerinde leica lensiyle henri cartier bresson olacak adamım be duruşu verir insana. o değil miydi minicik leica'sıyla mükemmel resimler çeken amca?