• benim de euroleagude'den çekilmeme sebep olan üzücü olay.
  • yunan taraftarları çıldırtacaktır.

bizim basın da sebebini yazsaymış iyiymiş.

''panathinaikos başkanı dimitris giannakopoulos, euroleague'den çekildiklerini açıkladı.

panathinaikos'un euroleague'den çekilmesi, spor kamuoyunda şok etkisi yarattı.''

çok aydınlandım amk.
  • eurocup finalistlerinin euroleague'e yükselmesiyle sonuçlanmayacak hadisedir. muhtemelen yunanistan ligi'nde mücadele eden bir takıma a lisans verilecektir. yunanistan'ın tek takımla temsil edilmesi pek de olabilecek bir hadise değil euroleague için.
  • aldığı men cezası sonrası, diğer kulüp yöneticilerinden cezayı kaldırmaları için yönetime baskı yapmasını isteyen bir başkanın, diğer kulüpler tarafından reddedilince toplantıyı terkedip aldığı karardır. bu kararla şu an herkes elini ovuşturup yıldızlara göz dikmiştir. muhtemelen calathes, gist ve singleton'un telefonları susmuyordur.
    bu kararın bir diğer etkisi de euroleague'in xavier pascual'dan kurtulması olacak.
  • şu anda geyiği dönmesine rağmen, sadece bir tehditten fazlası ise euroleague açısından çok büyük bir kayıp olur panathinaikos. keza avrupa basketbol ekollerinin en önemli temsilcilerinden birisi yıllardır. zaten bu yıl geçilen yeni sistem ve turnuvadaki anlamsız ispanyol takım fazlalığı ve düşük seviyeli takımlar oldukça ilgiyi azalttı euroleague'e. panathinaikos'un olmadığı bir avrupa ligi, euroleague değildir. gerçi valencia, malaga, khimki ve brose'nin olduğu lig de değildir de neyse.. muhtemelen 1-2 önemli kulübün daha katılımıyla fiba'nın kupasına geçecekler gibi görünüyor. ortalık karışabilir sezon sonu.

e: geçen sene geçilmiş yeni sisteme, @ffmvain e teşekkürler
  • takip ettiğim kadarıyla açıklama yapmadı, instagram'daki bi paylaşımında imada bulundu. ayrıca açıkladıysa başka tabi ama...

çok değil 1-2 ay önce yine takımı euroleague'den çekeceğim ama bu benim değil taraftarın alacağı bir kadar o yüzden referandum yapacağım demişti. euroleague yönetimine rest çekip* çekilelim çıkarsa çekeceğim, hayır euroleague'de devam edelim çıkarsa kulübü bırakacağım demişti. euroleague yönetimi sallamadı bunun kuru laflarını tabi. sonuç; referandumdan vazgeçti.

önümüzdeki yıl euroleague'de olmayacakmış. neden önümüzdeki yıl. madem bu açıklamayı yapıyorsun* şimdi bırak. oynama playoff maçlarını.

arkadaş olsa engellenesi
  • gidip strasbourg, murcia, riesen ludwigsburg, bayreuth, hapoel holon, enisey krasnoyarsk gibi takımlarla kumda oynasın dedirten olay.
  • euroleague'in itibarı açısından iyi mi oldu kötü mü oldu karar veremediğim çekilme.
    pana tarihine 6 şampiyonluğa oly ile çekişmesine bakarsak kayıp.
    ama başkanının hareketlerine, saçma sapan açıklamalarına, playoff'larda elenmesi sonrası otobüsle göndermelere falan bakarsak zaten son zamanlarda iyice saçmalamıştı.

boşa çıkan a lisansı ne olacak merak ediyorum. pana'nın yerine asvel ve bayern münih alınmış sanırım(dedikodu mu haber mi bilemiyorum). fransa'yı da bir şekilde bu pazara sokmak istiyorlardı sonunda asvel geldi. bayern de zaten euroleague'e girip çıkan bilindik bir takım.

pana'nın kadro da muhtemelen baya erir. azalan reklam gelirleri, sponsorluk anlaşmaları gelirleri olacaktır. maaşında indirime gitmeyen oyuncular ayrılabilir sezon sonu. calathes, gist belki gabriel ya da mike james aklıma ilk gelenler. sonuçta avrupa basketbolunun en büyük vitrini euroleague iken fiba'da her yıl şampiyon olsan da oyuncular yukarıyı isteyeceklerdir.

bence pana yanlış hamle yaptı. başkanları ağız ishali olmuşçasına konuşmasa işler bu raddeye gelmeyecekti. bakalım 18 takımıl lig enteresan olacak.

edit: asvel ve bayern'in 19/20 sezonda gelecekleri bilgisi geldi.
hesabın var mı? giriş yap