şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ginseng)
 • içinde sildenafil tespit edilen zımbırtı. onun yanısıra bir sürü bitkisel dolandırıcılık mamulunde de aynısı tespit edilmiş.
  http://winally.com/…lac_etken_maddesi_tespit_edildi
 • bunun orjinal olarak adlandırılan kibarlı panax versiyonunu gaza getirdiler 150 lira verdim kullandım. bir şeye derman olduğu yok efenim. 150 liraya bir gece alem yapın o size 1 ay gider zaten
 • cep telefonuma gelen sms ile haberdar olduğum ilacımsı. sms "bakanlık onaylı" diye başlıyor. dikkat! bakanlık denilince akla ne gelir? sağlık bakanlığı di mi. oysa tarım -köy iş bakanlığından onaylı.
  ortada bir pazar var, elbette bu pazarı iyi okuyan kurnaz girişimciler de.
  eczacılık-pazarlama-sosyoloji, hukuk bölümleri için kaç farklı tez konusu çıkar buradan?
  kanıta dayalı tıp ilkeleri ile faydası olup olmadığı araştırılmamış bu tarz ürünlerin "ilaç" maskesi takılarak satışı öncelikle yasa-yönetmelikler yönünden inceleme konusudur. yasak mı? yasak olmalı mı? yasaklanmasa da tanıtım ve satışı için uyulması gerekli şartlar-sınırlar yok mu?
 • ntmsatış diye bir adresten cep telefonlarına şu mesajı yollayarak reklam yapan kimyevi karışım:

  "bakanlik onayli kalp ve damar acici panax ta kampanya 1 alana 1 bedava 79 tl ustelik kargo ucretsiz.kampanyadan yararlanmak icin panax yaz xxxx e yolla."

  (not: numarayı yazmadım, sakın bu tuzağa düşüp de mesaj atmayın.)

  gelen mesajı inceleyelim:

  1) "bakanlık onaylı": eğer bir "ilaç", gerçekten ilaçsa sağlık bakanlığı'nın yaptırımlarına tabidir ve gider onayını oradan alır. oysa bu ürün tarım bakanlığı'ndan onaylı, yani ilaç değildir, geçiniz.
  2) "kalp ve damar açıcı": "iktidarsızlık" ilacı olduğunu iddia ediyor, bunu "kalp ve damar açıcı" diye lanse etmişler. damarları etki ettiğini söyleyen bir karışım, ve sağlık bakanlığından onaylı değil; geçiniz.
  3) sağlık bakanlığının kuralları gereği hiçbir ilaç, eczane dışında bir yerde satılamaz. hiçbir ilacın reklamı yapılamaz. (sadece ilk çıkarken "doktorlara ve eczacılara duyuru" diye lansman reklamı yapılır o kadar.) dolayısıyla eczane dışında bir yerde satılıyorsa bu bir ilaç değildir.

  reklamlara kanmayın, kullanmayın, uzak durun. eğer iktidarsızlık sorununuz varsa bir doktora başvurun.
 • şöyle sikko bir reklam yapmış firma.

  http://alkislarlayasiyorum.com/…el-urune-rap-yapmak

  rap müziği bari alet etmeyin.
 • babamın ısrarla kullanmaktan fayda gördüğünü iddia ettiği gıda takviyesi kisvesiyle satılan ilaç. panax kullandığında dizlerinin ağrımadığını, hiç bir yerine kramp girmediğini ve kendini dipçik gibi hissettiğini söylüyor. açık açık artık evlenmek istediğini de beyan ediyor. daha anam öleli 2 sene olmuş insafsız, sen ginseng'e teslim olmuşsun!
 • hayvanlara sunmak için uygun bir ürün olabilir çünkü tarım bakanlığı onaylıdır..ama bir insanın bunu bünyesinde kullanmasına bişey diyemiyorum sonuçta gübre yiyen, tezek yiyen, eşek boku yiyen insan da var sonuçta..
 • ne idüğü belirsiz, doktorum diye ortalarda gezen bir adamın*, saç dökülmesinden kısırlığa, diz ağrısından kalp damar hastalıklarına kadar her şeye deva olduğunu iddia ettiği, sağlık bakanlığından değil tarım ve köy işlerinden onaylı, ilaç niyetine satılan hap.

  onkoloji hastası olan 78 yaşındaki dedeme bile tavsiye etmekte beis görmeyen bu doktorun sattığı ilaç, adamı ölümden döndürmüştür. tansiyonunu 22'ye çıkarmakla beraber, ağzından yeşil sıvılar akmasına, böbreklerinin iflas etmesine ve damarının tıkanmasına sebep olmuştur. üstelik, doktoru dedeme bu ilacı kullanmamasını söylediğinde zavallı dedem hala "ama doktor o" diye diretmiştir.

  internette hakkında açılan sayısız davaların olduğunu gördüğümde tek mağdurun biz olmadığımızı anladım. büyük televizyon kanallarında reklamını yapamadığı için, masum insanların umutlarını sömürerek kazandığı paralarla aldığı kendi tv kanallarında reklamlarını sürdürmekteler. hala umut tacirliği yapmaktalar.

  yapmayın, etmeyin, kullanmayın, kullandırtmayın.
 • (bkz: panax ne lan)