şükela:  tümü | bugün
  • ayak kokusu ile esdeger kokuya sahip olan cips markasi.
  • panço'nun en çok yakıştığı insan zannedersem clint eastwood'dur. hatta kendisiyle özdeşleştirmiştir bu giysiyi bir şekilde.

burdan buyrun;

http://www.essentialstyleformen.com/…t_eastwood.jpg
    http://api.ning.com/…g4ge2yol3*/wforafewdollars.jpg
  • panço ismi doritos olarak değiştikten sonra tadı da değişmiştir. bu değişim parçaların büyümesi ve sosun değişmesi şeklinde kendini göstermiştir. o eski muthis panco tadını yakalamak isteyenlere patosu tavsiye ederim.
  • doritos hot corn ile cocuklugumuzdaki lezzeti geri donmus efsanevi cips. misirli bi logosu vardi aaah aaah. doritosla birlesince adi doritos panco olmustu. tarkanli da bi reklami vardi, boyle minyatur tarkan, dev tabaklarin, kasiklarin arasinda "doritos pancooooo, doritos pancooooo" diye sarki soylerdi.
  • cipsten ~10 tane alınca tarkankonserine bilet verirdi bundan 17 sene önce
  • siyah paketiyle 90'ların ortalarında her yeri kavuran, bir dönem uyguladığı jurassic park temasıyla unutamadığım cips markası.
  • bazı kişiler için kola'nın adı nasıl ki pepsiyse, cipsin adı da pançodur.

(bkz: 2.5 litrelik kola almayı özlemek)
  • doritos olduktan sonra sanki birşeylerin değiştiği cips.
    evet hala güzel ama panço yemek, 90'ların mutlu yanlarından biriydi. bir de ozaman bu ürüne doritos denmezdi. panço denirdi.
    (bkz: doritos panço)
  • zamanının aşırı baharatlı cipsiydi veya ben çocuktum bana ağır geliyordu. o dönem bu kadar sağlık ön planda olmadığı için bize dayamışlarda olabilir. yiyenin elleri, parmakları hep baharat içinde kalır, ağız etrafı yalanmaktan helak olunurdu. tamda ergen dönemlere girişe denk gelen çoğu çocuk gibi deli sivilce yaptığına inanılır az yemeye gayret edilir ama o ağır baharatın getirdiği lezzete yenik düşülürdü. yanında gazoz veya coca cola'nın bir litrelik cam şişesi ile mideye indirilirdi. bi de abece şeklinde krakerler vardı ki...
  • vahşi batı filmlerinde, oyunlarında genelikle meksikalı erkeklerin giydiği ve hep giymeye, kullanmaya özendiğim pelerinvari giysi.

elbette bu sevgim a fistful of dollars'ı izledikten sonra başladı, serinin * diğer filmlerini izledikçe pekişti...ancak, ne zaman ülkemizde sadece kadınların kullandığı bir giysi oldu, o anı kaçırmışım ne yazık ki! bilseydim bi şekilde engel olurdum. hayır, bugün bi şekilde edinip ya da diktirip giyip gezsem "la olm kız şeyi o" diyebilecek insanlara laf anlatmayı, her seferinde bu güzel giysinin tarihçesini özetlemeyi gözüm kesmediği için giyemediğim, içimde hep ukde olarak kalacak giysidir..

(bkz: üşüyoruz clint reyiz)