şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle bir pandanın nasıl oturduğuna dair bilincimizde olan verileri sağlamlaştırmakta fayda var.

bir panda nasıl oturur?

http://www.mccullagh.org/db9/d30-7/panda-1.jpg
    http://www.seerinteractive.com/…panda-algorithm.jpg

resimlerde de görüldüğü gibi kıç üstü, ayaklarını kırmadan ileriye doğru uzatmak ve öne doğru hafif meyletmek suretiyle otururlar. biz insanlar için de rahat bir pozisyon olan bu oturuş, aynı zamanda kişiye ayacıklarını tutma ve onlarla oynama imkanını da beraberinde getirir. işte panda gibi oturan ve ayağını ovan teyzeler bu imkanı maksimum düzeyde kullanan analarımız, bacılarımız, teyzelerimizdir. çarşı pazar gezdikten sonra eve geldiklerinde ya da ailesinin zoruyla plaja götürüldüklerinde çoğu teyze böyle oturur. ayacıklarını ovar. dinlenir. ovarken aynı anda vücudunu öne-arkaya sallayıp söylenenler ise en çok yorulanlardır..
  • yazları daha sık görülmektedir. apartman kapısının önünde gece geç saatlere kadar izlenebilir bu teyzeler.
  • yaşlı ve kuvvetle muhtemel sağlık problemleri vardır.
    ben işin vicdani boyutunu belirteyim de benden sonra şaka yapacaklar vicdan azabından kıvransın. amin.
  • doğal ortamı kum plajlardır.
  • ankara'nın tepelerinin, yüksek kaldırımlarının, düzensiz apartman girişlerinin zorladığı 73 yaşındaki babaannem de bu kategoriye giriyor herhalde. genellikle namaz sonrası seccade üzerinde alır söz konusu pozisyonu. aksesuarı da tercihen ilaç dolusu bir el çantası, veya rahmetli dedemin ve gurbetteki çocuklarının ve torunlarının fotoğraflarının yer aldığı albümler olur.
  • arada bir iç geçirip "allahusealalelseles" gibi sesler çıkarırlar.
  • minibüse binerken de "bismiiiii" diyecek teyzelerdir.
  • orta yasi askin ve bacaklarinin sismesinden sikayet eden teyzelerdir. cogunun romatizmasi vardir.
    konusurken 8 parmagini birbirine tersten kenetleyip bas parmaklarini birbirinin etrafinda tur attirmak gibi ilginc yaslilik dalaleti aliskanliklari olabilir. (bkz: şeytan tespihi)
  • benim teyzelerimdir. canlarım benim.