şükela:  tümü | bugün
12 entry daha
 • herhangi ölümcül bulaşıcı bir hastalığın, tüm dünyayı etkileyecek “küresel” bir boyuta ulaşmasıdır. yakın tarihimizde bunun birçok örneğini de gördük. domuz gribi veya kuş gribi bir pandemi örneğidir.

  amerika’da türk bir ilaç şirketinin yönetiminden öğrendiğim kadarıyla çok yakında dünya çapında ölümcül büyük bir salgın gerçekleşecek. salgını yapacak olan kişilerse aralarında bill gates gibi zenginlerin bulunduğu, dünya nüfusunu azaltma projesinin mimarları olan bir grup. hatta daha bu salgın hastalık dünyaya yayılmamışken aşılarını bile üretime geçirdiler. “kulağa çok komplo teorisi gibi geliyor” dediğinizi duyar gibiyim. ama değil malesef. hatta türkiye cumhuriyeti olarak yaklaşık 2 hafta önce bunun hazırlıklarını başlattık.

  konuyla alakalı cumhurbaşkanlığı’nın resmi gazete’de yayınladığı 2019/5 sayılı genelgeye
  şuradan ulaşılabilir:

  cumhurbaşkanlığı genelgesi

  yanı başımızda bulunan yunanistan’da bu salgın hastalık küçük çapta denenmekte. ve yunanistan’da ani ölümler gerçekleşmekte.
  bu olayın türk medyasında yer bulmaması ise işin ilginç tarafı. internette arattığımda haberi sadece haber türk’ün şubat ayında verdiğini gördüm.

  haber türk ilgili haberi
 • bahse konu bu entry 2019 nisan ayında yazdığım (#89397599) entryinin devamı niteliğindedir.
  konuyla alakalı çok fazla mesaj aldım. çoğuna da cevap veremedim.

  birçok kişi “peki bundan sonra ne olacak?” şeklinde mesaj atmış. arkadaşlar öncelikle şunu baştan belirteyim, ben kahin felan değilim. televizyonda konuşan hiçbir şey bilmeyen araştırmacı yazarları dinlemektense iyi bir analizle herşeyi görebilmek mümkün.

  yukarıda bahsettiğim entryde “aralarında bill gates gibi zenginlerinde bulunduğu...” diye bir bölüm var önce onun hakkında konuşalım.

  bill gates, katıldığı tv programlarında, kendisiyle yapılan röportajlarında yıllardır pandemiyi gündeme getirip insanların küresel bir salgına karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini ve ve ve “aşılanmaları” gerektiğini söylüyor.

  “bill gates ve aşı” yan yana gelmişken kendisinin aşıyla alakalı sicilini duymuştur birçoğunuz. duymayanlar içinde kısaca bilgilendirme yapalım.

  bill gates ve eşi melinda gates ile kurdukları “bill & melinda gates vakfı” geçtiğimiz yıllarda afrika’da çocuklar üzerinde bir aşı kampanyası yürüttü. ardından türk ve dünya medyasında “dünyanın en zengini bill gates ve eşi kendisini afrika’da yardıma muhtaç çocuklara adadı” gibi başlıklar öne çıktı. iyilik meleği bill ve melinda... yersen.

  ve ardından ne mi oldu?

  (bkz: bill gates binlerce çocuğu felç etti)

  internette bir çok türkçe ve yabancı kaynaktan bu konuyla alakalı haberlere ulaşabilirsiniz.

  korona virüsünün arkasından bill gates çıktı iddiası haberi

  2019 ekim ayında bill melinda gates vakfının pandemi konferansı

  konferansa ait video

  video da ilk olarak korona virüsünden bahsederek giriyor. yorumlardan birtanesi de şöyle:

  “etkinliğin gerçekleşmesi 18 eylül 2019
  videonun yüklenmesi 4 kasım 2019
  wuhan ilk vaka aralık 2019”

  ayrıca bill gates’in pandemiyi sık sık gündeme getirdiği demeçlerinden bir tanesine de şuradan ulaşılabilir.

  peki bundan sonra ne olacak?

  ilk entrymde de bahsettiğim gibi bu salgının aşıları daha salgın başlamadan çoktan üretildi. yakında türk ve dünya medyası bu haberleri hızlı bir şekilde servis edecekler. ve duyduğuma göre bu aşı tek bir doz halinde değil de birden fazla(emin olmamakla birlikte 7 olabilir) dozda piyasaya sürülecek. yapacakları reklamları aynen şöyle: korona ve birçok salgın hastalıkları içinde barındıran bir aşı üretildi, virüslere karşı aşı vurunun ve hayatta kalın...

  birçok salgın hastalık diyorum çünkü 2019-20 yılları adeta salgınlar için deneme yılıydı. örneğin sadece ülkemiz için konuşursak:

  (bkz: 2019 uyuz salgını)
  (bkz: 2020 uyuz salgını)

  (bkz: 2019 grip salgını)
  (bkz: 2020 grip salgını)

  (grip her sene oluyor ne alaka diyenleriniz olacaktır. önceki senelerde ki semptomlar ve süreçlerini sözlükte yazılmış entrylerden daha iyi anlayabilirsiniz.)

  ve korona veya sözlükteki ismiyle wuhan virüsü...

  baharında gelmesiyle virüs mevsimi bitmek üzere. tahminim 2020 kasım ayı sonrasında korona ile eşdeğer birden fazla virüs çeşiti yayacakları yönünde. bu sefer korona mutasyona uğradı mı derler bilemiyorum. ve böylelikle “zengin içerikli” aşılarını pazarlayabilsinler. ona göre hazırlıklarınızı ve önlemlerinizi alın şimdiden. asla ama asla medyaya aldanıpta aşı vurunmayın. sağlıklı beslenin, bağışıklık sisteminizi güçlendirin!

  şuan korona virüsü vesilesiyle dünya medyası insanlara “korku terörü” pompalamakta. çünkü aşıları piyasaya sürdüklerinde pazarlayabilsinler.

  bir de bu işin ismini pek de duymadığınız italya merkezli uluslararası terör örgütü lideri (bkz: steve bannon/@zaharoff) ve ekibinin yürütmesi olayı var. onun hakkında da ayrı bir flood yapacağım.

  korona bahanesiyle çin’de, iran’da, italya’da yapılan muhalif avından bahsetmiyorum bile. wuhan şehrinin çin komünist partisine muhalif olması, iran’ın korona bahanesiyle seçime gitmemesi, iranlı bakanların korona virüsüne yakalanması...

  ek bilgi: netflix’de yayınlanan pandemic isimli belgeselin wuhan virüsü patlak verdikten sonra yayınlanması da gayet manidar. izleyin ve sıraladıkları yalanları görün...
 • daha önce bu başlıkta 2 entrym olduğundan bir entry dizisi olması adına covid-19’a dair tüm gerçekleri, çekilen operasyonları burada anlatmaya çalışacağım. ilk kez bu entryi okuyacaklar için önce diğer entrylerimi okumalarını öneriyorum. ülkemize ve insanımıza virüs adı altında çekilen operasyon, wuhan kentine dair bilinmeyenlerin olduğu uzun bir yazı olacak.

  (bkz: pandemi/@zaharoff)

  ayrıca entrylerimde kısaca “roma” diye bahsettiğim, italya merkezli terör örgütü ve bu terör örgütünün lideri olan steve bannon hakkında yazdığım entry dizisine de bakmanızı istiyorum. bu arada okurken roma yapılanmasını papalıkla karıştırmayın lütfen. papa bu sistemde basit bir piyon, görevli memurdan başka birşey değil!

  (bkz: steve bannon/@zaharoff)

  her şeyin en başından, wuhan kentinden başlayalım. 1957 asya gribi, 1968 hong kong gribi gibi “güya” salgınların ilk çıkış kaynağı hep wuhan ve çin olmuş. güya diyorum çünkü okumaya devam ettikçe ne demek istediğim daha iyi anlaşılacak.

  ve 2019 covid-19 salgını...

  wuhan halkı roma ve onun tasmalı memuru olan çin kominist partisi’nin oluşturduğu sisteme baş kaldıran, güçlerinin önündeki en büyük engellerden bir tanesi. çin rejimine karşı verdikleri mücadele ilk değil.

  1957 yılında wuhan kaynaklı olan asya gribi ve o tarihler de wuhan halkının vatikan karşıtı yüzlerce ayaklanması olduğu söyleniyor. bunlardan bazıları o zamanlarda gazetelerede yansımış. tabi kimse roma terör örgütünden bahsetmiyor. bahsedemezlerde zaten. bu da ayrıca trajikomiktir.

  10 nisan 1958 tarihli manşet haberi
  kaynak: british newspaper arschive

  2012 yılında wuhan’da papa’dan bağımsız hareket eden katolik yapılanma ile çin rejimi arasındaki çekişmenin haberi.

  2018’de the guardian’ın haberi, vatikan ve çin arasında yapılan “katolik rahiplerin atanması” ve çıkan eleştiriler ve ardından covid-19 salgını çıkması yukarıda verdiğim 1958 tarihli manşete ne de çok benziyor... bakın:

  22 eylül 2018 the guardian haberi

  ayrıca wuhan halkı ve bir kısım çinli halk 1967 yılında mao rejimine karşı ayaklanmış. ve ardından 1968’de birden hong kong gribi çıkmış.

  28 temmuz 1967 tarihli manşet haberi
  kaynak: british newspaper arschive

  ...

  roma virüs algısıyla sadece kendine muhalif olanları katletmiyor, virüs bahanesiyle dünyaya ekonomik operasyonda gerçekleştiriyor. örneğin:

  -1997 hongkong grip salgını(yine wuhan’da başlayan bir virüs) ve 1997 asya krizi.

  - 2003 sars virüs salgını, 2003 arjantin krizi, 2004 krizi.

  -2020 wuhan virüs salgını, 2020 ekonomik krizi.

  neyse biz günümüze, wuhan’a geri dönelim...

  wuhan’da salgın patlak verdikten hemen sonra çin hükümeti 10 günde, bakın “10 günde” büyük bir hastane inşaa etti. tıpkı uygurlu türklere kamplarda işkence yapıp katlettikleri bir yerleşim yapıldı. kaynak

  bu hastanede bir doktor “güya” enfekte olan hastayla “kameraların karşısında” maskesiz olarak konuşuyor. video

  yani acımasız ve bir o kadar da aptallar. aptallıkları sadece bunlarla sınırlı değil tabii.

  salgının ilk zamanlarında hatırlarsanız wuhan’dan bayılma videoları geliyordu. sahi ne oldu o bayılma numarası yapanlara? numara diyorum çünkü çin istihbaratının algı operasyonundan başka birşey değildi o görüntüler. şimdi, şu anda dünyanın dört bir tarafına yayılmış bir virüs var. neden afrika, amerika, avrupa’dan böyle görüntüler gelmiyor? hadi hepsini geçtim neden türkiye’de bu tip benzer görüntüleri görmedik, görmüyoruz?

  hatırlamayanlarınız için bu görüntülere dair internette bulduğum derleme videoya şuradan ulaşabilirsiniz.

  tüm bunların ardından çok garip bir olay daha vuku buldu. bağımsız analistlerin kullandığı, özellikle suriye ve sıcak çatışmanın olduğu ülkelerden elde edilen uydu görüntülerinin olduğu küresel bir uydu takip sistemi var. bu olaylar olurken ne hikmetse bu sistemi kapattılar ve böylelikle wuhan uydudan izlenemedi. kaynak

  hemen ardından çin’den hiçte garipsemediğim görüntüler gelmeye başladı. wuhan sokaklarında elleri silahlı görevliler... buyrun bakınız , bakınız 2.

  evlerinin kapılarına kaynak yapılıp ölüme terk edilenler

  öldürülmüş wuhanlıların çöp kovalarına atılması

  wuhan ile alakalı paylaşacağım son ve final görüntüsü. yaşanan vahşetin tarifi yok gerçekten.

  +18

  ve wuhan’ın ağ bağlantısı kesilir...kaynak

  çinli aktivistin wuhan yorumu

  wuhanlı kadının haykırışları altta çevirisi var.
  ...

  wuhan salgını patlak verdikten sonra başka ülkelerden vaka haberleri gelmeye başlamıştı. bunlardan birisi de güney kore.

  peki burada da parmakları yok mu bu adamların?

  beynelmilel bir örgütten bahsediyoruz. roma dedik, vatikan dedik elbette ki bağıntıları olacak.

  vatikan’ın kontrolünde olmayan bir kilisenin 200 bin üyesine virüs testi yapılma kararı alınmış. hükümet kiliseden tüm üyelerin listesini almış. adeta fişleme yapılmış! kaynak

  ...

  ülkemiz hakkında konuşmadan önce şu entryimi okumanızı öneriyorum:

  (bkz: megali idea/@zaharoff)

  ülkemizde ilk vaka 10 mart 2020’de görüldü. o günden bugüne satılık medya ve etki ajanı birçok kişi psikolojik bir operasyon yürütüyorlar. bu operasyonlardan biri diğer entrylerimde bahsettiğim “aşı” mevzusu.

  hatırlıyor musunuz bilmiyorum, türkiye’de ilk vaka görüldükten sonra ne olduğu, kim olduğu belirsiz kişiler italya’dan videolar çektiler. hepsi bir ağızdan papağan gibi “burası çok kötü, insanlar ölüyor, sakın evden çıkmayın...” gibi söylemlerde bulundular. ben beden dili eğitimi alan birisiyim arkadaşlar. yıllarca da bu konuda kendimi geliştirmeye çalıştım ve hâlen daha bunun için çabalıyorum. italya’dan video çeken çoğu kişinin videosunu izlediğimde yalanlarını çok çabuk farkettim. ama bunları halkımızında farketmesini istedim hep. sağolsunlar bununla alakalı elime bir görüntü düştü. twitter’da beden dili analizi yapan bir sayfanın, italya’dan video çeken biri üzerine yaptığı analiz.

  türkiye’de ki ilk vakadan bugüne yaklaşık 2 ay geçti. hâlen daha televizyonda ve sosyal medyada maske ve eldiven takılmalı mı bunu konuşuyoruz.

  herkes bazı gerçeklerin farkına varmalı artık.

  virüs bahanesi ile devletlerin attığı adımlar savaş hazırlıklarından başka birşey değil...

  türkiye’den 1 milyon ceset torbası siparişi haberi

  adamlar türkiye’de bir fabrikaya ceset torbası siparişi veriyor. kendilerininde üretim yaptığı unutulmamalı. virüsden ölenlerin sayısı daha türkiye’de bile 4 bin küsürken neyin hazırlığı bu?

  yazacak çok şey var. belki başka bir gün devam ederiz. sabırla buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim.

  ...
63 entry daha