şükela:  tümü | bugün
277 entry daha
 • korona salgınının yayılmaması için ne maske ne mesafe kuralına uymamış, o avm senin bu kafe benim sürtüp duran, tatillere düğünlere bayramlara giden bir grup embesil tarafından vatan hainliğiyle suçlanan doktordur.

  6 aydır bu insanlar sizin ahmaklıklarınız yüzünden neler çekiyor bilseniz keşke.

  bir hain varsa o da bu pandeminin yayılmasına katkıda bulunan embesillerdir.

  edit: tabi bu embesillerin arasında kendine dikkat etmeyen, gezmekten bir an bile geri durmayan ve akrabalarını da tehlikeye atan doktorlar da mevcuttur. bir tanesi baldızımdır.
 • türkiye'de yüzbinden fazla doktor var, neymiş pandemide 900 tane doktor istifa etmiş. yüzde biri bile değil ama demediğinizi bırakmamışsınız.

  ki bu 900 sayısının hepsi de pandemide çalışmak istemeyenler değil.
  bir önce oturun düşünün bakalım, normal bir yılda bile kim bilir kaç doktor tusa çalışmak için istifa ediyor, kaçı emekli oluyor, kaçı özele geçmek ya da muayenehane açmak için istifa ediyor. sanırsın hepsi pandemiden kaçtı.

  bak kardeş bu mikrobun aşısı yok, ilacı yok, testi var ama çoğu hastanede yok. olan yerlerde de doktorlar herkese test yapmayın, tanıya covid yazmayın diye sıkboğaz ediliyor. bazı illerde tek hastaneden bile yüzlerce vaka çıkarken tüm türkiye rakamı dalga geçer gibi 1000-1500 civarında açıklanıyor.

  biri de diyor ki; savaşta bırakıp kaçan asker neyse istifa eden doktor oymuş.
  hele yarrama bak hele.

  ulan devlet askere "miğferini kendi paranla al, bak bu tüfek ama günde 2 mermi atma hakkın var, daha çok istiyorsan onu da kendi paranla alabilirsin" falan diyor da bizim mi haberimiz yok?..

  6 aydır home-office çalışan ergen irileri, okullar açılmayınca boşta gezen öğrenciler, twitter'da bedelli askerlik için hashtag kasan burnunu maskenin içinde tutmaktan aciz 89 iq'lu tipler gelmiş burda doktora sallıyor.
 • hastalığımı takip eden doktor nörolog. gönüllü olarak çalıştığı hastanenin pandemi kurulu başkanı oldu. eşi de hemşire. iki çocuğu var. memleketten annesini çocuklarına bakmak için getirdi. eşi ve kendisine ev tuttu. marttan beri çocuklarını ve annesini görmüyor. gönüllü olarak covid yoğun bakımda çalışıyorlar. millet tatillerde düğünlerde eğlenirken bu insanlar evlatlarını aylardır görmemeyi göze alıp hiç tanımadıkları insanlar için hayatlarını riske atıyorlar. biraz empati yaparsak istifa eden sağlık personellerini anlamamız hiç de zor değil.
 • şu başlık altında söz konusu doktoru savaştan kaçanlara benzetenleri ve bu tür entryleri favorileyen ve beğenen, muhtemelen ssk'sı asgariden yatan andaval ya da baba parası yiyip araba yanlamaktan başka bir şeye kafası basmayan barzoları topluca engelleyecek bir formül veya kod yazıp bana gönderen ilk kişiye beş bin lira veriyorum.
 • sanırım doktor olsam aynısını yapardım.
 • 3kuruşa çalışmak, çalışırken dayak yemek, dayak yediğinin yanına kalmasını, hastalanıp ölürse çocuklarını anasız/babasız, parasız, kimsesiz, yetim bırakmak istememiştir. ölse de bir değeri olmadığını, yaşasa da bir değeri olmadığını anlamıştır. bu mesleğe girerken saygın, yarını düşünmeyecek gelir beklentisi, liyakate göre yükselme ihtimalleriyle, döneminin en parlak öğrencileri arasından seçilerek girmiştir. dayısı olmadan yükselemeyeceğini, 3 kuruşluk adamların kendine emirler verdiğini görmüştür. sağlık odaklı değil, ekonomi odaklı tedbirler alındığını görmüştür. pandemide bile hiçbir özlük hakkı elde edemediğini görmüştür. sağlıkçıya saldıran kesin hapis diye yasa çıktı, yine saldıranlar salınıyor. neye inansın güvensin? bunlar iyi günleridir. niye devam etsin ki?
 • risk grubundadır, bu kadar basit. bu insanların birinin canını kurtarırken kendi canını tehlikeye atmak gibi bir zorunlulukları yok.
 • muhtemelen benim de aralarında olacağımdır. pandemiyle alakasi yok cunku covid hastasi gormedim hic.
 • sen iki tane karı sikme ateşiyle maskesiz beach, club, gece kulübü gezeceksin.
  motorlar kucaktan kucağa gezecek.
  senin fırsat bulamayan versiyonun kahvede karı kız götü keserken sikine götürdüğü elini ağzına sonra sağa sola sürecek.
  sonra sağlık çalışanı sikilecek. hassiktir derler adama.
  doğrudan kaçanı eğitimli bir ilkesizdir fakat bu durumu görüp memleketin enayisi ben miyim? diyen hekime kimse ağzını açıp bir şey diyemez.
  not: küfür sebebi etkili iletişim maksadıyla kitlenin iletişim dilinin kullanılmasıdır.
  not 2: pandemi nedeniyle şüphelisin diyerek direne etmedikleri kistini kendim temizledim. sonra ameliyat oldum. buradaki kötü hekim örneği hepsini kötü veya haksız yapmaz.
  haklı olma ihtimali yüksek olan hekimdir.
 • gemi batarken gemiyi en erken terk eden kaptan, terör hortladığında istifa eden asker, motor arızalandığında istifa edip paraşütle uçaktan atlamaya çalışan pilot gibi ekstrem, olası olmayan örnekler kadar meslek etiği olan doktordur.

  burada "yok kimse kurallara uymadı neler çekti onlar vs" zırlamayın. her mesleğin avantajı olduğu kadar zorlukları da var.

  güneydoğuda askerler direkt çatışmada ölüyorlar lan... mermi yiyorlar vücutlarına, kolunu bacağını, gözünü kaybediyor ömür boyu sakat kalıyorlar adamlar... şark görevi çıkınca istifa etsin o zaman onlar da. sonuçta terör onların suçu değil, dağa çıkmasaymış vatandaş cahil olup da..

  (bkz: yaprağını yerken kıtır kıtır sapına gelince me)

  edit: başlık cidden çok enteresan entrylerle dolu. "askerden kaçanlar da vardı" diyerek kendini savunanı mı dersin, normal mesleki koşullarının da kötü olduğundan dem vuranı mı... ne ararsan var... normal dönemde beğenmiyorsan istifa et kardeşim madem o kadar kötü şartlardasınız? herkes saygı duyar.
  ama burada kendi mesleğine en çok ihtiyaç duyulan dönemde " ya ama kimse maske takmıyo yaa :(( banane oynamıyorum ben :((" diye bırakıp gidenlere en kibar ifadeyle yazıklar olsun diyebilirim. yazık sana devletin yaptığı masrafa, harcadığı bütçeye yazık.
  askerden kaçanlar vardı diyen arkadaş da biraz tarih araştırsın. kurtuluş savaşında daha düzenli ordu bile kurulmadan kuvay-ı milliye döneminde cepheden kaçanların cezası ibret olsun diye oracıkta sehpa kurularak verilirdi, silmen daha mantıklı o yazıyı.
199 entry daha