şükela:  tümü | bugün
 • sapık kafalara hitap edesi beleş bir oyun. (pandemic 2) bakteri ,virüs vs üretip dünyayı hastalığa boğarak gurur duymaya çalışıyorsun. öyle bi sapık, öyle bi ruh hastalarına hitap eden oyun. şu aralar kötüyüm. oynuyorum. misal küba'da hortlattığım bakteri (oyun mekânı tesadüfî seçiyor) , 90 küsur gün içinde avrupa'ya, abd'ye yayıldı.. dedim kist çıksın hastalarda, sincaplardan, sivrisineklerden bulaşsın, önce ateş bassın, sonra kussunlar dedim. bir günde yüz milyona yakın adamı hakkın rahmetine ulaştırdım. abd sokağa çıkma yasağı ilan etti , hava ve deniz ulaşımını durdurdu vs. tabii bi ton detayı var.
  fakat aşıyı buldular son dakkada. dur bakalım, ilaca dayanıklı hale getirip rutubetli bölgelerde kolay yayılır bi şekle sokucam.
  ama haberler iyi. tedaviyi uygulayacak hastane sayısı az olduğundan deste deste ölüyorlar.

  (bkz: victory shall be mine)
  (bkz: stewie griffin)

  http://www.addictinggames.com/pandemic2.html
 • eğlenceli bir cooperative board game. bilgisayarda oynananın tersine bunda oyuncular dünyaya yayılan 4 salgın hastalığa tedavi bulmaya çalışıyor. 4 hastalığa da 'cure' bulunamadan kartlar biterse oyun kaybedilmiş oluyor.
  https://boardgamegeek.com/boardgame/30549/pandemic
 • tarihte yalnız üç tane pandemic vakası görülmüştür. salgın hastalık anlamına gelen epidemicsten farkı, yerküreye yayılmış olmasıdır.
 • bbc'nin 2006 yılında bununla ilgili yaptığı bir belgeseli bulunmaktadır.ilgilenenler bilumum yasal olmayan organa başvurması gerekmektedir.eşşek olur katır olur artık hangi hayvana ilginiz varsa.
 • ne kadar boktan olursa olsun izleyebileceğim bir türde bir film fakat ne yazık ki ne kadar güzel olursa olsun izleyemeyeceğim bir biçimde sunulmuş. nedir o biçim? birinci tekil bakış açısı ya da el kamerası ile çevrilen türler. açmamla kapatmam bir oldu. bu türde tamamını izlediğim son film blair witch idi. o da türünün en nadide örneği diye. bu pandemic ise go pro gibi bir şeyle çekilmiş zannedersem. midem bulanıyor koçlar çevirmeyin böyle filmler.
 • izlemesi keyifli ve ogretici bir netflix belgeseli, kitlesel olumlere neden olan virusler hakkinda cekilmis ozellikle de influenza uzerine dusulmus.. yeni bir killer virus dalgasinin kesinlikle gelecegini ve bunun hayvanlarda olacagini soylerken ekranda yarasalarin gorunmesi ve hemen sonrasi cikan haritada cin'deki wuhan gosterilmesi ilgimi cekti. malum yeni corona virusunun yarasa kaynakli oldugu ve wuhan kentinden yayilmaya basladigi soyleniyor.bugun de buyuk resmi gordum cok sukur *
 • 2.bölümdeyim izledikçe panikliyorum yarrağı yememişizdir inş
 • hala gripten ölenlerin olduğu bir dünyada yaşadığımızı tokat gibi yüzüme vuran yapım. adamlarin en korktuğu şey influenza. olabilecek herhangi bir salgının önüne geçebilmek için yapılan çalışmalar çok değişik. lübnan'da yarasaları takip ediyorlar, amerika'da göçmen kuşları.
 • film olanını ben izledim siz izlemeyeyin. yazık izleyeceğiniz zamana. the walking death hatta hatta fear the walking death herhangi bir bölümü bu hededen çok ama çok daha başarılı.

  waste of time
 • virüs ortaya çıktığından beri abartıyorsunuz diyenleri sahneye alalım. tabi dünya sağlık örgütü yanılıyor olabilir.