• tarihte yalnız üç tane pandemic vakası görülmüştür. salgın hastalık anlamına gelen epidemicsten farkı, yerküreye yayılmış olmasıdır.
  • sapık kafalara hitap edesi beleş bir oyun. (pandemic 2) bakteri ,virüs vs üretip dünyayı hastalığa boğarak gurur duymaya çalışıyorsun. öyle bi sapık, öyle bi ruh hastalarına hitap eden oyun. şu aralar kötüyüm. oynuyorum. misal küba'da hortlattığım bakteri (oyun mekânı tesadüfî seçiyor) , 90 küsur gün içinde avrupa'ya, abd'ye yayıldı.. dedim kist çıksın hastalarda, sincaplardan, sivrisineklerden bulaşsın, önce ateş bassın, sonra kussunlar dedim. bir günde yüz milyona yakın adamı hakkın rahmetine ulaştırdım. abd sokağa çıkma yasağı ilan etti , hava ve deniz ulaşımını durdurdu vs. tabii bi ton detayı var.
    fakat aşıyı buldular son dakkada. dur bakalım, ilaca dayanıklı hale getirip rutubetli bölgelerde kolay yayılır bi şekle sokucam.
    ama haberler iyi. tedaviyi uygulayacak hastane sayısı az olduğundan deste deste ölüyorlar.

(bkz: victory shall be mine)
    (bkz: stewie griffin)

http://www.addictinggames.com/pandemic2.html
  • (bkz: pandemi)
  • south park 12. sezon 10. bölümü..

bebeler salgından para kazanmaya çalışeceklermiş..
  • pan-flute epidemic=pandemic şeklinde bir formülü bulunan south park bölümlerinden birincisinin adı. diğeri pandemic 2 -the startling'dir.
  • bütün dünyayı ve bütün insanlığı tehdit altında bırakan yaygın hastalıktır. who'nun bu tür yaygın hastalıklarla ilgili altı basamaklı bir tehdit skalası vardır ve halihazırda görülen swine flu nedeniyle bu alarm seviyesi beştedir.
  • kokeni yunanca pan yani tum ve demos yani insanlar kelimelerinin birlesiminden gelen ingilizce bir kelimedir. grip, tifus, kolera ve kizamik gecmiste pandemic e neden olmus ve cok sayida olume yol acmis hastaliklara ornek verilebilir.
  • bbc'nin 2006 yılında bununla ilgili yaptığı bir belgeseli bulunmaktadır.ilgilenenler bilumum yasal olmayan organa başvurması gerekmektedir.eşşek olur katır olur artık hangi hayvana ilginiz varsa.
  • 3.47-4.26 arasında orgazmik bir kısım bulunan şarkı. sonunda bir de double bass girmiyor mu...direk eargasm sebebi.
hesabın var mı? giriş yap