şükela:  tümü | bugün
  • pandora firması tarafından üretilen kişiselleştirilebilir bileklik. ilginç tasarımları ve farklı konseptiyle dikkat çeken pandora1982 de danimarka’nın kopenhag şehrinde kurulmuş ve 1500'ü aşan özgün tasarımıyla dünyanın en fazla satan takı ve mücevher satan markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. pandora ürünleri 6 kıtada ,65 ülkede 10bini aşkın satış noktasından ve 750 yi aşan konsept mağazalarından sevenlerine ulaşmakta olup, bir suredir ulkemizde de resmi olarak satilmaktadir.

pandorayı sıradan bir aksesuar ureticisinden farklı kılan en en önemli özellik charm adı verilen ve kolye/ bileziklere takılıp, takınızın size özel olmasına olanak veren küçük ikonlar…her biri farklı tasarımda olan ve ayrı anlamlar ifade eden ikonlar adeta tasarım harikası ve kendi hikayesini üzerinde taşımak isteyenler için (özellikle bayanlar) biriktirilmesi büyük bir zevk

kaynak
  • özellikle yazlık bölgelerde satılan bileklikler, tabi sahtesi. çünkü onca charmın bir arada olduğu gerçek gümüşü 10-20 liraya almak tabi mümkün değil. çok beğeniyorum ben bunları, bir arkadaş var ondan da epey öğrendim.
    o minik boncuk gibi görülen şeylerin - aslında charm deniyor- anlamları var. yani özel tarihlere göre katalog vs geliyor, onu geçelim. mesela özünde aslında zincirini alıp, sonra zamanla charmları biriktirmekle başlıyormuşsun. her bir charm alışına özel bir anlam yüklüyormuşsun; diyelim ki işe başladın, kendine gidip zincirini yanına da bunla anlamlandırdığın charmını alıyorsun. sonra ya hediye ya da yine kendin yavaş yavaş özel anlarına kendince anlam katarak biriktiriyorsun. güzel bir şey. ancak arkadaş bizim türklerde bu mantık yok, almışken tüm zinciri charmla dolu almak istiyorlar diyor.
    neyse sonuç olarak, birkaç ay daha beklemek zorundayım, sonra benim de olucak. çünkü işe başlicam ve ilk charmımın anlamı bu olucak!
  • kendi hikayemi oluşturduğum bileklik. eklenen her charm yeni bir mutluluk kaynağı ve yeni bir charm için motivasyon oluyor. kesinlikle verdiğin paraya değen bir bileklik.
  • gümüş bilekliklere göre pahalı olan ancak kardeşimin başlattığı furya ile anneme de aldığım, sonra da kendime aldırdığım ve bu şekilde ailece charmları biriktirmeye başladığımız bileklik.

başta "bu ne yaa gereksiz pahalı" diyordum ama sevdim ben bunları, hepsinin bir anlamı olması güzel... hoş bir icat. zaten bunu düşünmüş olmanın bedeli bu. bir nevi telif hakkı... o yüzden değer...

bu arada bazı özel günlerde güzel kampanyalar yapıyorlar. mesela anneler günü haftasında boş gümüş bileklik 170tl yerine 85tl idi. benim bilekliği o zaman aldık boş olarak, sonra annemle kardeşim doğum günüm için haziranda 3 tane charm almışlar öyle hediye ettiler. kankam başka bir charm aldı filan... böyle böyle dolacak işte... güzel bir olay yani... manalı...
  • çok severim, hayatındaki özel şeylere ilişkin imgeleri ekleyebildiğin özel bir bileklik.
    bir sevgilim oldugunda bana hediye olarak manevi degeri olan charmlarla bir pandora oluşturabilirse pek mutlu olurum
  • kendime alacağım hediye. zamanla benim hikayemi anlatsın istiyorum; bir gün kızım olursa ona miras kalacak olan...
  • sevdiğim adamın bana özel tasarladığı, dolasıyla hayatımda aldığım en güzel hediye.
  • gümüş ya da deri bileklik üzerine charm denen aksesuarlarla kişiselleştirilebilen kapitalizmin son kalesi.

kölelerinden biri olarak söylüyorum ki almayın. gidin biriktirin o parayı, yarım falan alın. yok amacım yatırım değil süslenmek diyorsanız da swarovskiden saat alın. en güzel mücevher o.

çünkü bu pandora üçkağıdının sonu yok. ben ikinci bilekliği dönüyorum ama hala gözüm vitrinde. o parayla kendime trabzon burması alırdım.

sevgililer gününde, anneler gününde nice yiğidin sefil olduğuna şahidim o minicik magazada.

işte bunlar hep pazarlama.
  • höh!
    2 küçük çarm için 358 lira verdi dün arkadaşım. markaya bu kadar para verilmez. wallahi verilmez! gümüşün normal ederini bilmesek neyse de..
  • (bkz: zenginlik belirten ufak detaylar)

ilk gördüğüm anda çok naif bir mücevher olduğunu düşünmüştüm pandoraların. *

her bir charm'ın kendine özel anlamlar taşıması mevzusu cok zekice. ince görmüş tasarımcısı.

lakin o fiyat nedir arkadaş. açıkçası bana çok pahalı geldi. her bir charm ise ortalama 100 lira falan höh!

şimdi reklamlarini gördüm gerçekten yılbaşı konsepti cok başarılı.

fakat pahalı. yani gereksiz pahalı.

edit: 3 kere pahalı yazmışım. işte o kadar pahalı. (bu da 4. :)

edit2: uygunsuznickaldimtamammi uyardi 5 kere yazmışım.*