• hakkında olumsuz entry girilmemesine şaştığım bileklik türüdür. zira kanımca başarılı bir pazarlama stratejisi ile yürütülen bir para tuzağıdır pandora. insanların bu akıllı pazarlamacı markadan satın aldıkları nesneler ile kendi hikayelerini yarattıklarını düşünmeleri, para karşılığı elde ettikleri charmlar ile duygusal bağ kurmaları, bana göre bir nevi batıl inanç, batıl bir takıntı. tabi ki özünde zararsız bir batıl. kişiler mutlu oluyorlarsa güle güle kullansınlar.
  • bu takı, galiba bi tek bana korkunç derecede kötü gözüküyor. çünkü gerçekten çok kötü. hele o, her birine anlam yüklenilerek dizilen kocaman kocaman boncuklar... aklıma pazarlarda satılan kocaman, plastik renkli ya da metal boncuklu 1 tl’lik bileklikleri anımsatıyor.

zerre şık durmuyor benim gözümde. ayrıca tam bi kapitalizm simgesi... para ver, boncuk al, o boncukla bi şey arasında bağ kur... daha çok para ver, daha çok boncuk, daha çok bağ...

güzel yöntem.
  • 10 senenin üstünde sahip olduğum, neredeyse her 3 ayda bir bir charm aldığım über bağımlılık.
    hayır o disney serisine ne gerek vardı.
  • sosyal medya şişirmesi olan rezalet ve zevksiz aksesuar.

ortaokulu bitirdikten sonra bulaşmamak lazım. markanın diğer ürünleri fena sayılmaz ama sosyal medyada sağda solda görüp de 5 yaşındaki çocuk gibi bilekliğe ağlayıp zırlayanlardan gına geldi.
  • özellikle yazlık bölgelerde satılan bileklikler, tabi sahtesi. çünkü onca charmın bir arada olduğu gerçek gümüşü 10-20 liraya almak tabi mümkün değil. çok beğeniyorum ben bunları, bir arkadaş var ondan da epey öğrendim.
    o minik boncuk gibi görülen şeylerin - aslında charm deniyor- anlamları var. yani özel tarihlere göre katalog vs geliyor, onu geçelim. mesela özünde aslında zincirini alıp, sonra zamanla charmları biriktirmekle başlıyormuşsun. her bir charm alışına özel bir anlam yüklüyormuşsun; diyelim ki işe başladın, kendine gidip zincirini yanına da bunla anlamlandırdığın charmını alıyorsun. sonra ya hediye ya da yine kendin yavaş yavaş özel anlarına kendince anlam katarak biriktiriyorsun. güzel bir şey. ancak arkadaş bizim türklerde bu mantık yok, almışken tüm zinciri charmla dolu almak istiyorlar diyor.
    neyse sonuç olarak, birkaç ay daha beklemek zorundayım, sonra benim de olucak. çünkü işe başlicam ve ilk charmımın anlamı bu olucak!
  • kullanan bazi kisilerden dolayi onyargi ile yaklasmistim. ama harry potter gozluk, ucan supurgesi ve yildirimi olan charm sonrasi nil karaibrahimgil'in sarkisi gibi 'tek bilekligimi ve charm kendim aldim' ev cini dobby sepette 426 lira indirimli gorunuyor. yanina onu ve mavi sicak hava balonu almayi da dusunuyorum. sade giyim tarzim olsa da aksesuarlari severim. umarim kararma yapmaz. editleyecegim.
  • bence kaba duruyor. zinciri kalın ve zarif değil. charmlar zaten kafam kadar. ben sevmiyorum. diğer ürünleri daha başarılı bence.
  • son zamanlarda iyice popüler olmuştur...
    bu yılbaşında seri satılıyor...
  • gümüş bilekliklere göre pahalı olan ancak kardeşimin başlattığı furya ile anneme de aldığım, sonra da kendime aldırdığım ve bu şekilde ailece charmları biriktirmeye başladığımız bileklik.

başta "bu ne yaa gereksiz pahalı" diyordum ama sevdim ben bunları, hepsinin bir anlamı olması güzel... hoş bir icat. zaten bunu düşünmüş olmanın bedeli bu. bir nevi telif hakkı... o yüzden değer...

bu arada bazı özel günlerde güzel kampanyalar yapıyorlar. mesela anneler günü haftasında boş gümüş bileklik 170tl yerine 85tl idi. benim bilekliği o zaman aldık boş olarak, sonra annemle kardeşim doğum günüm için haziranda 3 tane charm almışlar öyle hediye ettiler. kankam başka bir charm aldı filan... böyle böyle dolacak işte... güzel bir olay yani... manalı...
hesabın var mı? giriş yap