şükela:  tümü | bugün soru sor
  • içerik olarak geniş ve zemin olarak sağlam hizmet veren youtube kanalından sonra web sitesi ile bizleri sevindiren oluşumdur.

emeği geçenlere teşekkürler.

https://pandoraprojesi.wordpress.com/ adresinden ulaşılabilir.
  • yeni keşfettiğim, felsefe ve bilimle ilgili çok güzel podcastlerin bulunduğu muhteşem ötesi bir youtube kanalı.
  • pandora projesi'nin bir alt birimi. diğer birimleri için:

(bkz: pandora projesi)
  • youtube'da abone oldugum en iyi kanallardan biri. emegi gecenlere tesekkurler.
  • hazırlayanlarının ellerine emeklerine sağlık, ayaklarına taş değmesin, yüce eru eserlerini kutsasın.

önce ankara'da sonra da istanbul'da yaşadığım uzun yıllar boyunca üniversitelerin düzenlediği felsefe panel ve sempozyumları hep erişilebilirdi. açıkçası iki yıl önce kuşadası'na taşınma kararı aldığımda yaşayacağım en büyük sıkıntının bu sempozyumlardan mahrum kalmak olacağını hiç düşünmemiştim.

3 ay kadar önce youtube önerisi üzerine tanıştığım bu kanalla beraber pandora projesinden de haberdar oldum. (bkz: #73001142)

beynime ziyafet gerektikçe açıyorum bu youtube kanalını, koyuyorum bir kadeh şarap, denize karşı ohh... yok böyle saadet.

bu sabah pilates yaparken rüyalar ve benlik kaydını dinledim, normalde pilates yaparken sıkıntıdan fenalaşırdım, müzik de kesmez olmuştu son dönemde, bu video şahane oldu. hem vücudum hem beynim bir arada toparlandı, kendine geldi.

pandora-bilim
    pandora-sanat
    pandora-politika
    pandora-akademi sayfaları nedense pandora-felsefe kadar tanınmıyor; ancak içerik olarak türkçe yayınlar arasında elmas gibi parlıyorlar. ilgi alanlarınıza göre bunları da takip edebilirsiniz.
  • takip edilesi youtube kanalı. yerli yabancı birçok bilim insanının verdiği dersler derlenip düzenlenmiş hatta türkçe dublaj seçeneği bile mevcut. böyle bir imkan sunmaları çok güzel.