şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: pandora)
  • çizgi roman rafları nihayet türkçe kitaplarla da zenginleşmeye başlamış kadim ve bol çeşitli, bol dilli kitabevi.

http://ciztanbul.com/…orada-en-cok-satan-ciztanbul/
  • yeni kitaplarla alakalı gönderdiği e-postalar, gmail üzerinde spam kutusuna düşmekte olan kitapçı.

defalarca "spam değil" diye işaretlememe ve kitabevi ile iletişim kurup problemi anlatmama rağmen, ne geri dönüş yapmışlar ne de spam konusunda bir adım atmışlardır.

http://www.pandora.com.tr/
  • koç üniversitesi'ndeki şubesinin çalışanları, dünyanın en gıcık insanları listesinde joffrey baratheon ve intikam dizisindeki selenden sonra 3üncü sırayı toluca paylaşmaktadırlar.

tamam bir defter alırken kırtasiyeyi de aldığını zanneden gerzek, şımarık öğrenciler var ama bu adamlar da öyle bir savunma mekanizması geliştirmişler ki, para üstüne teşekkür edince bile kusacak gibi bakıyorlar.

ayrıca da gereğinden pahalı.

edit: sozluge teessuflerimi iletmeme sebep oldular.
    bugun pandorada yetkili beyefendinin mail adresim uzerinden eksi sozluk hesabim ve kendileri hakkindaki yorumuma istinaden bana ulasmis olmasi beni cidden hesap guvenligi konusunda sorulara suruklemedi degil.
    hesabimla ilgili eger sozluk icinden bir tanidik yazarsa acik eden, brava aferin sana.sozlukse kimlik veren yok artik bu kadar kucuk konu icin kurumsal zedelenme vs vs demeyin lutfen, duyan da webrazzi olayi sanar.

neyse elestirilerime gececek olursam, fiyat konusunda hala ayni dusuncedeyim. cok pahali ve koc ogrencisi boyle vurdum duymaz oldugu surece, yemek sirketinden kirtasiyesine, shuttle ina hery pahali olarak devam edecek.
    diger yandan kasada calisam goreli bayan cok guler yuzlu ve yardimci bir onceki surati sirke satan arkadasa gore.
    he yetkilinin gidip paylasmam yonunde olan soylemi hakli belki paylassa idim 5-6 ay once cozulmus olabilirdi.
    ama diger yandan kendi calisan profillerini inceleme sorumlulugu da yine kendilerine ait nitekim bizim sikayette bulunmamis o kadar kolay olmayabiliyor.

neyse kendisinin de rica ettigi uzere dikkatimi ceken urunlerin fiyatini bir kosede tutup paylasacagim. koskaca sirket politikasini ve gelirini benim elestirime gore sekillendirecek degiller ama kendisi dikkate alinabilecegini soyledi.
    bakalim.
  • koç universitesindeki okumadığımız ve asırı pahalı kitapları aldığımız kirtasiyedir. 2. el kitaplar alınıp-satılmalıdır.
  • internetten alışveriş yapıldığında siparişinizi sürat kargo** ile ücretsiz yollarlar. onda da sipariş sürat kargo elemanları tarafından meçhul bir komşuya teslim edilerek kaybedilir.
  • idefix'in başına gelen talihsiz olaylardan sonra kendime alternatif bir internet kitapçısı bulmak için çok düşündüm. ama maalesef idefix ile olan tatlı geçmişimiz kriterleri yükselttiğinden mi yoksa "alternatif" olarak değerlendirilebilecek kalitede bir başka seçenek olmamasından mı bilemiyorum, bu konuda çok zorlandım.

sonunda tercihimi, idefix'le ilişkim varken bile sempati duyduğum, inceden kimseye söylemesem de bir farklı gözle baktığım pandora kitabevinden yana kullandım. siparişimi verirken seçmiş olduğum bütün kitapların sağ üst köşesinde "stokta var" ibaresi bulunuyor olmasına karşın, siparişim tamamlandıktan sonra "temin aşamasında" yazıyor olması beni biraz tedirgin etmiş olsa da, peşin hükümlü değilim. umudum var.

tecrübelerimi sizlerle de paylaşıyor olacağım çekirgeler.

edit: endişelerim boşa çıktı arkadaşlar, temin aşamasında yazan kitaplarımdan henüz dağıtılmayanı dışında hepsi aynı gün gönderime hazırdı. kitap dağıtılır dağıtılmaz paketiniz kargoya verildi mailine kavuştum, bir de paket gelsin görelim, son sözümü o zaman söyleyeceğim.
  • internet sayfası sipariş seçeneklerine pandoradan al seçeneği koyarak ortak kuruluşu olan hil yayına ait kitapları beklemeden uğraştırmadan %30 indirimle almamı sağlamış olan kitabevi. öyle ki zaten beyoğlu'da oturuyorsanız ve istiklale çıkıp kitap almanız lazımsa ne diye fazladan para veresiniz. iki dakikada internetten ödeme yapın ve gidin kitabınızı indirimli alın. hadi pandora aldın gönlümü, hadi yine iyisin..
  • binası taksim hill otel tarafından tahliye ediliyormuş, kitabevi kapanacakmış. hem yazık hem de nereye kadar?istanbul'un kültür-sanat hayatında söz sahibi vakıflar, platformlar, borusan, iksv, aksanat vs. biraraya gelip kültür-sanat katili kurumları mimleyemez mi? bunlarla hiçbir bağlantı kurmayacağını ilan edemez mi? çok mu naif bilmiyorum; ama bir nevi name and shame kampanyası işte... demirören avm ve taksim hill ile başlanabilir işte, gelin beni lanetleyin diye yapılmış gibiler.
  • tam 10 sene evvel, bir yarışmada kazandığım tam 300 liralık hediye çekini, 1 gün geç getirdiğim için kullanmama izin vermemiş kitapçı.

hediye çekini bana geç verdiklerini izah etmeme rağmen içerideki kır saçlı sakallı kişi; "dün gelseydin verirdim, ama zamanı geçmiş gusura bakhma" demişti. "tamam haklısınız ama en azından sembolik bir tane kitap alayım" demem de pek fayda etmemişti.

yani kapanırsa kapansın, gusura bakhma.