şükela:  tümü | bugün
  • kaidesini bozan istisna ve isnetus mahlaslı yazarların sıkı bir takipçisi olan yazar kardeşimiz.
  • sahip olduğu nezaket ve inceliğin yanı sıra bu gün beni fena halde borçlandırmış bir yazar.. hiç tanımadığı kişiler için girdiği onca zahmetin birebir tanığı olmakla mutluyum..

bunca itiş kakış içinde kendisi gibi güzel insanların etrafımızda olduğunu bilmek gelecek için umut verici.. yolu daima açık olsun, ayağına taş değmesin..
  • inadımı ve taş kalbimi tatlı sözleriyle tuzla buz eden güzel.

ne zaman yükümü yüklenip yüzümü karanlığa dönsem; kalbinden kalbime bağladığı iple çekip aydınlığa çıkaran cân kardeşim.

öyle güzel ki; bu güzelliğe itiraz etmek mümkün değil.
  • namutenahi cizgi'nin çizgisinden, kızılderili isimlerine biraz takmış gibi görünen, esaslı bir yazar. madem öyle, ben de kendisini şöyle tarif edeyim o vakit:

bütün yarışı önde götüren, fakat hedefe varmasına bir adım kala tökezleyip yere yığılan çita.
    *
    allah tökezletmesin.
  • bana köşe başındaki pastane'yi panfate okutan yazar. bilinç altimizda dolasmakta kendi de cennet bahcelerinde dolassin.
  • dizginsiz hayal gücü sahibi.
    (bkz: #88955110)
  • bir kızılderili ismi;

gül satan terliksiz çingene.
  • almanlar kendi vatandaşları hegel'i ''belki ingilizler anlamışlardır!'' diyerek ingilizce çevirilerinden okumayı denerlermiş. ben de bu yazarın entry'leri için ingilizce bilen yazarların yardımlarını beklemekteyim. önce bi ingilizceye çevrilsin bakalım, belki anlarız.
    (bkz: #90634863)
  • görünmediğini zannediyor. bilse en güzel görüntüsü görünmezliğinde saklı.
    bilinmediğini vehmediyor. “bilinmek istediği” bilgisi varlığında saklı.

her şeyin farkında, kendisi hariç. halbuki;

“salındı bahçeye girdi
    çiçekler selama durdu
    mor menekşe boyun eğdi
    gül kızardı hicabından”
  • sarı mekap nickli yazarı
    sarı merkep olarak okudum
    allah affetsin.