• (bkz: pangaltı)
  • (bkz: tanga)
  • aynı zamanda hint okyanusunda yaşayan hermafrodit bir balık türünün de adıdır.
  • (bkz: panda)
  • vietnam ve çevresinde iç sularda bulunan ve ayrıca bu bölgelerde yetiştiriciliği yapılan bir tatlı su türüdür. özellikle avrupa birliği ülkelerinde çok fazla tüketilen panga, aşina olduğumuz dil balığına benzer bir tada sahiptir. ülkemizde pazarı henüz oluşmamış bu balık, fileto olarak satışa sunulur. yağ oranı düşük bir balıktır, bu sebeple tavada tavsiye edilir. son zamanlarda da panga şiş ve panga halka ürünleri alternatif olarak tüketicinin beğenisine sunulmaktadır.pişirme önerileri: sarımsak ve çeşitli taze otlarla marine edildikten sonra tavası çok lezzetlidir.

edit: bugün yaptım yedim... pek beğenmedim
  • re-volt adlı oyunda petrol ile çalışan oyuncak arabalardan birinin adı.
  • fileto olarak fırında pişirilirse öyle acayip bir şekle bürünüyor ki gerçekçi balık tadına sahip apayrı bir şey yediğinizi düşünebiliyorsunuz.
    bu filetoların çiğ hali pek balığa benzemiyor ayrıca. tavuk eti gibi bir görünümü var. tadı güzel ancak bir somon değil tabii.
  • afrikalı askerlerin ak 47 ile birlikte favori silahlarından.

ak 47'yi rakip askerlere karşı (ki pek asker askere karşı çatışma olmuyor, olanlar da bir taraf kaçtığı için kısa sürüyor), pangayı sivillere karşı kullanıyorlar.
  • özellikle kipalarda bulunabilecek, avlanma yeri olarak ise ege denizi gösterilen ancak buna pek inanamadığım balık türü. an itibariyle 15 ile 16 tl arasında kilosu alınabilen tamamen kılçıksız* olduğu için fiyatının uygun olduğunu düşündüğüm, kızartması gayet lezzetli olan balık.
  • türkiye pazarına "dil balığı" diye sokulmuş balık. diğer balık türlerine hakaret boyutunda lezzetsiz olmakla birlikte abuk subuk soslara bürünmüş panga filetoları tüketen insanlar "hımmzz leziz" yorumları yapabilmekte. ilgiyle izliyorum.
hesabın var mı? giriş yap