• bir kaç saat önce apple mobile cihazlar için 7.1.x jailbreak güncellemesini duyurmuş olan çinli hacking team. ios dünyasının bilinen hackerları (bkz: jeff benjamin),(bkz: ih8sn0w) tarafından pongu jailbreak'in sorunsuz çalıştığı bildirilmiş olsa da, ilk kez jailbreak yayınlayan bu çinli ekibe temkinli yaklaşmak gerek.

ekibin, bilinen üyeleri;

daniel_k4, dm557, windknown ve ogc557

jailbreak uygulamasının geliştirilmesinde , i0n1c takma adını kullanan ünlü ios hacker stefan essera ait bir exploit kullanıdığı iddia ediliyor.

kısa zaman içersinde apple tarafından ios 7.1.2 güncellemesinin geleceği düşünüldüğünde, hem güvenlik hem de stabilite açısından cihazınıza yüklemeden önce en az 1 hafta beklemek mantıklı olacaktır.
  • biraz once bu elemanlarin dosyasini kullanarak ipad 2 yi basari ile jailbreak yaptim.

simdilik sorunsuz calisiyor. galiba bu isi kivirmis cinliler sonunda.
  • kendisini kullanarak biraz önce ios 7.1.2 yi jailbreak yaptım oldu.
  • 7.1.2 ile çalışan iphone'ü 4'ümü ellinci denemeden sonra da olsa jailbreak edebilmiş yazılım (yazılım mı denir artık bilemedim).

her başarısız girişimden sonra içimden bir ses ''olacak'' diyordu, gecenin 3'ünde başarıyla tamamlandı işlem. şimdilik hiç bir sıkıntı yok.
  • ios 8 ve ios 8.1 jailbreak yazılımlarını 1.1 sürümüne yükseltmiş ve cydia'yı da pakete ekleyerek bugları düzeltmişler ve ingilizce desteği de sunmuşlar. buradan ulaşılabilir.
  • cin mitolojisindeki ilk doga ustu guc. yin yangin guclu catismalariyla kozmik yumurta catlar ve pangu dogar. gunde uc metre buyuyen pangu inanilmaz gucuyle yeri ve gogu birbirinden ayirir. 18 000 yil omru olan pangu nun olumuyle dunya meydana gelir. saclarindan bitkiler, vucut dokularindan toprak ve vucudundaki neminden de yeryuzundeki nem. ve sonunda vucudundaki parazitlerden de insan olusur. pangu gulunce gunes isildar, kizip uzulunce de firtinalar olurmus..... boyle anlatiyor efsane.
  • ios 7.1.2 versiyonunu da jailbreak yapmayı başarmış hacker grubu.
  • ios 8 ve 8.1'i de haklamış ekip. henüz yeni tabi cydia kurmuyormuş kendin kuruyormuşsun cydia'yı, mac versiyonu yokmuş filan birkaç gün beklemekte fayda var..

edit; unutmuşum düzeltmeyi, nod33 hatırlattı sağolson. yeni versiyon kuruyor cydia'yı da, baya oldu kullanıyorum sorunsuz. iphone 6 ve iphone 5'te, yani sanırım dört çekirdekli yeni cihazlarda hiç sorun yok, ama eski cihazlara tavsiye etmem, ipad2 baya yavaş, eski cihazlarda 7.1.2'de kalmanızı öneririm..
  • "pan gu" şeklinde de telafuz ediliyor, yin yang gibi.
hesabın var mı? giriş yap