şükela:  tümü | bugün
 • bütün vücudu basan uyuşmayla gelir. dehşete kapılacak bir olay yaşarken yaşanan saniyelik hissin on-onbeş dakika yaşanması halidir.
 • kendini ne kadar, bunun fake bir his olduğuna inandırsan da, olumlu telkinler yapsan da, kendi gideceği zamana kadar gitmez. gidene kadar da, ölüm korkusuyla beraber cehennemi, azabı, ıstırabı, dehşeti ve geri kalan diğer tüm korkunç hisleri yaşatır.
 • keşke biraz rahat olsam,her şeyi kafaya takmasam dedirtir.çünkü o an hissettiğin ölüm,cehennem,kabir azabı korkusu,gerçeklik dışı his tek başına kaldırılabilecek gibi değildir.
 • kafamın içinde birilerinin sürekli bağırma durumu. yatağa yatıp gözümü kapattığım zaman herşeyin sesi sonuna kadar açılmış, yükselen sesle beraber herşeyin/herkesin öfkesi de sanki tavan yapmış da birsürü insan anlamsız bir şekilde birbirine bağırıyormuş gibi hissediyorum. şarkı düşüneyim, belki kafamın içi sakinleşir diyorum, o da aynı. herşey öfkeli, herkes bağırıyor, her taraf karmaşa içinde ve ben gözlerimi kapatmaya korkuyorum. kapattığım anda bağırış çağırış kargaşa gürültü derken kalp atışlarım hızlanıyor, nefes alış verişlerim değişiyor ve ben korkudan titreyerek açıyorum gözlerimi yeniden.
 • son bir kaç aydır uyurken oluyor bana. ölüm hissi geliyor çörekleniyor, kalbim sıkışıyor, şu an ölüyorum galiba deyip daha da panik oluyorum sevdiklerim aklıma geliyor ne yapacaklar diyorum falan filan derken ( bütün bu düşünceler ışık hızıyla oluyor inanın) sonra geçiyor uyuyorum. ne yapmam lazım bilemiyorum:/
 • beyin kanaması geçiriyorum evet. tramvada olabilir tabi. ama sanırsam ölüyorum. midem bulanıyor yüzüm dilim uyuşuyor. belirtiler birbir çıkmaya başlıyor. en delikanlı adam gelse altını dolduracağı vakitleri yaşıyorum. sonra kalbimi hissediyorum ve yerinden çıkacakmış gibi atıyor sonra bir titreme alıyor beni. çoğu geceler bunu yaşıyorsun. sonra düşün dur her gece bu gelen panik atak mı beyin kanaması mı ? ya panik atak değilse ?
 • onlarca kez yaşadıktan sonra alışılan korku.
 • atak sirasinda bi poset bulup derin derin soluk alip verin alip verin. karbondioksit sizi sakinlestirecektir vesselam.
 • baştan aşağıya doğru inen bir sıcaklık olmazsa olmazıdır. olabilecek tüm kötü kombinasyonları insana düşündürür, yukarıda yazılanlar o kısacık zamanda(14-15 yaşlarında tecrübesizken bu durum 1 saati bile bulurdu) insanın aklından geçenlerin binde biri değildir.
  kaşarlanınca bir dakikayı bile bulmuyor çünkü artık bir bok olmadığını delirmiş olduğunu kabulleniyorsun. bir yerden sonra da umursamıyorsun "geberip gitsen ne olacak ki zaten?" deyip siktir et diyorsun.