• (bkz: panik dugmesi)
  • panik butonu, kullanıcısının herhangi bir tehdit, soygun, hırsızlık ve sağlık vb. durumlarda aktive ettiği ve alarm izleme merkezi ya da yakınlarına haber verdiği bir güvenlik önlemidir. panik butonu güvenlik şirketlerinin sunduğu alarm sistemi çözümlerinde şifre ya da kontrol paneli üzerinde yer alabilir veya her zaman yanınızda taşıyacağınız küçük bir buton şeklinde olabilir.

    bahsedilen panik anında kullanıcı bu butona basarak alarm izleme merkezlerindeki görevlilere sinyal gönderir. bulunduğu koordinat ve adres belirlenerek ilgili birimin yönlendirilmesi sağlanır. böylelikle herhangi bir acil durumda, hatırlayamayacağınız tüm numaralara tek bir butonla erişebilir ve kendinizi güvene alabilirsiniz.
  • avrupa yakası'nda olsa ona basacak kişi burhan altıntop olurdu.
  • ustteki yazarin soylediklerine ithafen;

    zaten kendiniz yazmissiniz polis umursamiyor diye. panik butonu olsa ne kadar umursayacaklar ki de boyle bir olayda umursasinlar? kadinin adi yok turkiye’de. kadinin degeri yok. ölen kadin, dayak yiyen kadin, vurulan kadin, yasama hakki elinden alinan yine kadin. akliniz varsa kacin o ulkeden. ne yapin, ne edin kacin. kurtarin kendinizi bir sekilde.
  • panik butonuna yeterli önem verilirse bir çok kötü şeyin önüne geçilebilir. tek bir tıklama ile mağdurun bulunduğu yere polisler gidebilmeli. hatta devlet bu buton için özel birlikler oluşturmalı. insanlara bekçilerden çok daha faydalı olacakları bir gerçek... ya da devlet bekçileri en azından bu işle görevlendirebilir.
  • ekşicilerin biraz da bu başlığa yönelmesi lazım. belki burada yazılan şeyler bir çok kötü şeyin olmasına engel olur. bu başlığı değerlendirin, öneri yazın veya fikirlerinizi yazın. çok kişi yazarsa belki bu düşünceler duyulur ve devlet harekete geçer.
  • kuyumcularda bulunan ve bulunması da gereken butondur.
hesabın var mı? giriş yap