şükela:  tümü | bugün
  • ağırlıklı olarak izmir bölgesinde faaliyet gösteren pizza şirketi. merak edip sitesine baktım, fiyatları gayet makul, en yakın zamanda tadına bakacağım...
  • gün geçmiyor ki sektöre dayalı yeni bir örneği canlı yaşamayalım. kendileri bana az önce güzelyalı (izmir) şubesiyle bu örneği yaşatan güzel bir firmadır, pizzacıdır.
    az evvel cep telefonum çaldı ve telefonu açtığımda bir beyefendi çok kibar şekilde iyi günler dileyerek panino fabs'tan aradığını söyledi. şu cümleyi kurduğunda bir sipariş yanlışlığı için olduğunu düşündüm: x hanım bizden en son 23 kasım'da sipariş vermişsiniz, doğru mu? öyle olduğunu söyledim. sonrasında gelen konuşma ise beni hayli şaşırttı ve mutlu etti: uzun zamandır bizden sipariş vermiyorsunuz. bir kusurumuz mu oldu x hanım? yemeklerimizi beğenmediniz veya hizmetimizden memnun kalmadınız mı? şaşkınlıktan bir iki saniye duraksadım. öyle olmadığını, bir süredir pizza yemediğimin farkında bile olmadığımı, ürünlerini beğenerek tercih ettiğimi ve hizmetlerinde bir kusur görmediğimi belirttim. telefondaki beyefendi teşekkür ederek, bir süredir kendilerini tercih etmeyen müşterilerini tek tek aradıklarını ve buna göre memnuniyet konusunda bir sorun varsa düzeltmek için çabaladıklarını söyledi. bu uygulama için teşekkür ettim ve kendilerinden gayet memnun olduğumu söyledim. ve bingo! oldukça beğendiğim bir pazarlama stratejisi geldi bu güzel crm uygulamasının peşinden. çalışan beyefendi bana görüşlerimi bildirdiğim için teşekkür etti ve bu nedenle bir adet sufle kazandığımı, panino fabs'tan istediğim zaman vereceğim ilk siparişle hediye suflemi göndereceklerini söyledi. bir kere daha teşekkür ettim ve iyi çalışmalar diledim. "çok teşekkürler, çok sağolun efendim iyi günler dileriz size." diyerek kapattılar. işte böyle firmalarla gelin! ben satış arttırmaya yönelik bu pazarlama stratejisini ve crm uygulamasını çok beğendim. favori restoranlarımdan biri oldu böylece panino fabs.

lisansı halkla ilişkiler ve reklam olan, yüksek lisansını ise halkla ilişkiler ve tanıtım anabilim dalında sürdürmekte olan bendeniz direk mesleğimin içeriği olması nedeniyle de fazlasıyla ilgilendim bu konuyla. bilenler bilir, yemeklerinin lezzeti de gayet iyidir panino fabs'ın. üstüne böyle bir uygulamayla bir kez daha kalbimi, midemi, takdirimi kazandılar. kendilerine buradan da teşekkürlerimi ileteyim.
  • bu akşam üzeri kendilerini afyon şubesinde ilk kez denedim. yani verdikleri hizmeti ve pizzaların tadını denedim.
    izlenimlerim tad olarak kesinlikle olumlu. pizzalarında abartısız olarak hamurdan daha kalın bir peynir tabakası kullanıyorlar ki o bildiğimiz pizza zincirlerine(smsle tacizedengillerden) 5 basarlar. üstündeki malzemeler de gayet iyi ve pizza hamuru orjinal olarak innnnncecik yapılıyor. hiç rahatsız edici boyutlara ulaşmıyor. dilerseniz içeceğinizi de fountaindan alabiliyorsunuz, bu da kendilerinr bir artı olarak gitti hanemden.
    son olarak puanlarımın ennn babası dışarı sigara içmeye çıktığımda(kola bardağıyla çıkmıştım) çay getirdiler. evet abi çay getirdiler. efsane bir hareketti benim için. muadili zincirlerde bırakın çayı gözünüzün içine bakıyorlar kalkın diye. çok sevdim bu zinciri çooook. bundan sonra varsa yoksa panino benim için.
    ha bu arada 10lu soğan halkası, 9lu tavuk, 2 adet bardak sınırsız içecek, 2 adet orta boy pizzaya 40 lira verdim. fiyat performansa 8 veriyorum.
    dipnot: ne zincirle ne şube ile bir alakam yoktur. tamamen tatmin olmak üzerine bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum.
  • uşak'taki subesinden yedigim pizzayi begendim. tadi guzel, fiyati da gayet makul. tam öğrenci işi bence. ideal.
  • izmir ayrancılar'da şube açmış pizzacı zinciri.
  • istisnasız bütün şubelerinde pizzalarındaki malzemelerini tavuk şarküteri ürünlerinden seçen pizzacı.

sosisli pizza misal, sosis tavuk sosis, dana değil. sabaha kadar mide yanması yapıyor tabii bu da.
  • pizzası, tavuğu, patatesi kısaca her şeyi oldukça güzel. fiyatlar da çok makul. hiç düşünmeden tavsiye edebileceğim pizzacıdır.
  • sonunda istanbul’da açılmış olan pizzacı. izmir’e her gidişimde en az bir kere uğruyordum. artık istanbul’da da var. bahçelievler’e açılmış. evime yakın.

bu girişim için kendilerine teşekkür ederim, şişli’ye de bir şube açsalar da, işe de yakın olsa...

deneyiniz efendim...