şükela:  tümü | bugün
 • birde sadece bizim türklerde var sanırım zira yabancı forumlarda hiç rastlamadım ama ülkemizin bütün otomobil forumlarında mutlaka ileri akıllının biri çıkıp eşime panoramic roof lu 2006 model peco307sw alacam ama ikide bebemiz var amcası allah bağışlasın bi takla felan durumu olursa bu panaromic roof benim götüme girse peco ya dava açsam şöyle bi 3-5milyon dolar tanzimat alabilirmiyim diye(bkz: ya para saymayı bilmiyon ya hiç dayak yememişsin), başlık açarlar.

  zaten o adamlarında(bkz: peugeot)(bkz: psa) hiç mühendisleri, güvenlik(bkz: safety) departmanları falan yok ostimden 3-5sağlam kaportacı toplayıp onlara yaptırıyorlar bu arabaları. crash test neymiş zaten.

  (bkz: bak yine sinirlendim)
 • esasında ikiside cam tavan olsa da açılamayan sabit ve açılabilen tip olarak ikiye ayrılan otomobil aksesuarı, açılamayan modellerde(bkz: ford kuga)(bkz: peugeot 3008)(bkz: citroen c4 picasso) fonksiyonellik elektrikli olarak açılabilen iç perde ile sağlanmakta..

  http://www.autopressnews.com/…ga_panoramic_roof.jpg
  http://img.internethaber.com/gallery/2846/1.jpg

  açılabilen modellerde ise(bkz: alfa romeo giulietta)(bkz: lancia delta)(bkz: kia venga) iki parça camdan oluşan cam tavan ön taraftaki parçanın elektrikli olarak arka taraftakinin üzerine doğru kayması prensibi ile açılır ve açılmayan versiyonuna göre çok daha şık ve fonksiyonel bir aksesuardır.

  http://cdn.egmcartech.com/…ta_images_037.jpg?9707a5
  http://www.autopressnews.com/…lta_granluce_roof.jpg
 • işıklarda beklerken 'camını bi siliyimmi be abi?'diyen kişileri sizden uzak tutması muhtemel tasarım.kişi otomobilin ön camının büyüklüğü karşısında hayrete düşecek,işçilik maliyetini hesap edecek dolayısıyla diğer araçlara yönelecektir.
 • yağmurlu günlerde arabada olmayı harika kılan donanım.
 • bazı markalarda bunların yekpare versiyonları var; en gereksiz otomobil aksesuarlarından biri.

  aval aval göğe bakmaya yarıyor anca. azıcık açayım hava gelsin desen yok. yazın komple açayım efil efil gezeyim desen o da yok.

  çok bilmiş satış temsilcileri ''sunroof ses yapıyor ama'' diyerek savunuyor bu saçma opsiyonu. hayır kardeşim ses falan yapmıyor. siz sunroof'lu araç üretmeyi beceremiyorsunuz sadece.
 • bahar ve kış mevsimi için ideal bir aksesuar.

  yaz mevsimi için kesinlikle ideal değil. yazın hiç kullanmadım perde hep kapalıydı. gün boyu tepeden güneş alıyorsun.

  kış ve baharda ise yarattığı etki harika. kış güneşini rahatsız etmeyecek şekilde alıyorsun mis gibi, yağmurda tavandaki damlalar, şimşekler vs her şey harika.

  bence bi arabanın olmazsa olmaz aksesuarıdır.

  ben yekpare olan ve açılmayanını kullanıyorum ve bence ideali bu. açılanlar hoşuma gitmiyor zaten arıza ihtimali, ses alma, su yalıtımı gibi sorunlarla yüzleşme ihtimali oluyor onlarda ki arabada arıza ihtimalinden koşarak kaçan bi adamımdır.