• kafanızın etrafında dönen bir cihaz ile çekilen, 32 dişinizin içini dışını tek bir filme aktaran rontgen.
    (bkz: 3d)
  • adamın karekökü.

(bkz: #52941504) numaralı entry de yaşadıklarım üzerime, beni kliniğine davet etti, eski dişçimin* yaptığı hataları söyledi ve dişlerimde düzeltebildiği kadar düzeltme yapıp beni mutlu mesut evime yolladı. sağolsun, varolsun.
  • şu ana kadar iki defa yaptırdığım ilginç medikal görüntüleme şeysi.

ağır bir yelek giydikten sonra cihaz yüksekliği ayarlanır, teknisyen sizden cihazdaki bir çubuğu ön dişlerinizle kıstırmanızı ve kıpırdamamanızı ister, kafanızın üzerinde böyle kırmızı bir + işareti belirir, teknisyen korunaklı yerini alır.

herşey buraya kadar çok ciddi ancak cihazın çalışması ve kocaman soğuk kütlelerin kafanın etrafında dönmeye başlamasıyla beraber neden alakasız bir şekilde für elise çalmaya başlar ya? ciddi durayım diyorum ama bir gülme geliyor. hani çubuğu sabit tutacaktık?

japonya'daki morita şirketinin mühendisleri burayı okuyor mu bilmiyorum ama okuyorlarsa bir yeşillendirsinler, nedir motivasyonları öğrenmek istiyorum.
  • çekim süresi yaklaşık 15 saniye civarındadır.

radyasyon olarak, amerika uçusunda uçaktan aldığınız radyasyona eşdeğer bir radyasyon alırsınız.

genellikle ayakta çekilir, çekim sırasında biiiipp diye sinir bozucu bir ses çıkarır.

hemen hemen her diş hekimin sahip olduğu bir cihazdır.
  • çok karmaşık bir kurugusu olmamasına rağmen çalışma prensibinin incelenmesi keyif verici konfigurasyon ve analitik problemi.. alt çene ve üst çene ile birikte bu çenelerdeki anatomik vede patolojik oluşumların tek bir filmde düzlemsel olarak görüntülenmesi.. dişhekimlerinin radyolojik muayenelerinin olmazsa olmazı...küçük diş filmlerindeki (bkz: periapikal film) kadar net olmasada dişler ve çevre dokuları hakkında önemli ip uçları verebilir..
  • diş sağlığı ile ilgili bir konuda endişelenir, bunun yüzünden internette o site senin bu site benim araştırma yaparken içine doğmuş gibi mesaj atıp sorumu cevaplayan yardımsever yazar. sağolsun.
hesabın var mı? giriş yap