şükela:  tümü | bugün soru sor
  • belden bacaklara kadar kapanma ve giyinme islevini goren bir giysi.
    etekte ayni isi yapmasina karsilik etekten bacaklar icin yapilmis ozel kaplariyla ayrilir.
    onde yanda ve arkada ve daha bir cok absurt yerde, fermuar, dugme (bkz: gumus dugme) olabildiği gibi (bkz: lastikli don) ya da sikistirilmis got sekline sokan (bkz: tayt) denen cinsleri de vardir.
    (bkz: pantalon baligi)
  • cemiyette pişiyorum'un 2003 yılında yayınladığı hayatta herkesi anlatan bir resim vardır'ından;

pantolon giydim etek diye
    eteği götürdüm terziye
    buna,iki bacak diksene
    olmaz olmaz deme
    bir dene
    pantolon terzide
    pantolon,bir dene
    terzi bey,diker misin beni?
    yoksa ben dikeyim mi seni?
    hayır,sen yataysın be del
    işte bak,gizli bir espiri.
  • ortalıkta kendisini ütünün gösterdiğine dair çeşitli söylentiler dolaşmaktadır.
  • zamaninda...meslegim gerektirdigi icin (ki son 6 yildir gerek yok) ve soguk oldugu zamanlar.. sadece kot pantolon (senenin en fazla uc ayi) haricinde kullanmadigim teyyare..

yok len.. manyak degilim..
    sanirim 20 kusur tane uzun cepli bermuda (diz kapaginin altina kadar gelenlerden) ve onlarca esofman alti var.. keyif adamiyim olm ben .. bir ömur iki dirhem bir cekirdek gezdik.. yeter artik..
    hele;
    allah'tan tek dilegim.. kumas/keten gibi utulu olanlara muhtac etmesin bir daha.. iyi böyle..
  • giyilmeyeni ortasından makaslanarak şort yapılabilir.
  • metin fidan'ın karikatür kitabının adı. uygun ruh halinde okunduğunda gülmekten yerlere yatırtabiliyor.
  • (bkz: pantelon)
  • sanırsam ilk baskısı 2001 yılında yapılmış (kitapta yazmıyor baskı tarihi), iki yüz'e yakın karikatür barındıran metin fidan kitabı... küçücük boyutlarıyla kütüphanemin joe dalton'u olmuştur...

(muhabir, futbolcuya mikrofonu uzatır)

- kaptan!.. maç için ne diyceksin?!
    - maç, iki kişi veya iki takım arasında oynanan, kuralları belirli bi oyundur ve yeşil çimlerin arasından parlayan beyaz kireç gibidir umut! bazen silinse de bi yerde tekrar ortaya çıkar!
    - zor maç olcak diyosun yani?!.
    - tünelin sonundaki ışıklar güzeldir!..
  • çizimlerindeki başarı kadar, zamanla durum komedisi tabanlı espri kalitesinden hiçbirşey kaybetmemiş olmasıyla da takdir ettiğim leman köşesi.