şükela:  tümü | bugün
  • hiç anlayamadığım olay. kuru temizleyicilerde pantolon başına 4 lira, gömlek başına 3 lira ütü hizmet masrafı alınıyor. her yerde istisnasız böyle.

pantololon dediğin iki tane bacak sokma yeri bir de göt kısmı var. evde pantolon ütülerken beş dakka da geçip bitiriyorum.

ama gömleğin yakası var kolları var, önü var arkası var, beni asıl delirten bu. bu süreç esnasında alından terler aka aka iş görmeye çalışan insanın destek amaçlı birasını koyacağı yerin ortadan delikli olup baş ucuna konuşlandıramıyor olması da ayrı bir rezillik ya neyse.

edit: söylediğim şeyi daha anlaşılabilir hale sokmak ve okuyanların dimağında daha güzel bir tat bırakmak adına bir kaç cümle ve bağlaç sildim biraz da ekledim. şimdi süper oldu.
  • (bkz: çift çizgi)
  • benim kurutemizlemeci pantolonu da gömleği de 3 tl ye ütü yaptığından , anlam veremediğim durum.

ayrıca gömlek ütülemenin pantolon ütülemekten çok daha zahmetli olduğu konusunda hemfikirim.
  • bir erkek olarak gömlek ütüleyebiliyorum. pantolon söz konusu ise çizgi olayında başarılı değilim. dolayısıyla şaşırmadığım durum.
  • ek ücret ikinci ütü izi için