şükela:  tümü | bugün
 • zırhlı yumruk olması lazım anlamı...
 • almanların 2. dünya savaşında kullandığı
  kısa menzilli (max mesafe 40 m olması lazım) anti tank silahı,

  zırh parçalayıcı gücü fazla olduğundan piyade elinde etkili bir silah olmaktadır...
  her nekadar panzer shreck (bölemi yazılıodu yaw?) etkili olmasada :)
 • zephyrous un dark throne dan ayrıldıgı album.vasat bir album bence.sno og granskog,quintessence güzel şarkılar.kayıtlar bir önceki album olan transilvanian hunger a göre oldukca iyi.
 • bazukanın alman versiyonu gerçekten. omuz veya kol altında tutulan bir bir borudan ateşlenen shaped charge bir patlayıcılı roket. tanklara karşı piyadeye korkunç avantaj verir, 200 metre gibi bir menzili olması tek eksiğidir.
 • kapağı oldukça etkileyici olan darkthrone albümü.
 • (bkz: panzer)
 • kuzey afrika cephesinde amerikalilarin bazukalarini gordukten sonra almanlar tarafindan yapilan portatif tanksavar.
 • 2.dünya savaşında almanların sahip olduğu dehşet bir anti zırhlı silahı. kullanmak gerçekten göt istemektedir çünkü hedefe epey yakın olmak gerekmektedir etkili bir vuruş için. bu etkili vuruş tanımı için koskoca bir tankı içindeki bütün mürettebatla beraber küle çevirmek dersem herhalde yeterli bir ifade olur. müttefik ordularının eski askerlerinin daha sonradan anlattıklarına göre, kendi bazukaları alman tanklarının sadece paletlerine zarar verebiliyoken, almanların bu silahı karşısında dehşete düşen müttefik kuvvetleri bir süre sonra alman tanklarından olduğu gibi alman piyadelerinden de gördükleri yerde kaçmaya başladılar veya almanlardan panzerfaust ele geçirmeye uğraştılar. bu şirin silahın resmini görmek ve hatta parasını bastırıp birebir imitasyonunu edinmek isteyenler varsa eğer buyursunlar:
  http://www.militariacollection.com/panzerfaust.htm
 • 2. dunya sava$inda alman silahli kuvvetlerinin butun birimlerince 1943 - 1945 arasinda kullanilmi$ tank tahrip silahi. tek kullani$lik bir silah oldugu dogrudur fakat asla etkisiz degildir. 10 ya$indaki cocuklar bile bu silahla yuzlerce rus zirhli aracini tahrip etmi$lerdir. 30, 60, 90 ve 100 metrelik menzile sahip 4 versiyonu kullanilmi$tir.
  wehrmacht ve waffen ssdeki kullanimi standart piyade $ekli kullanimdir. luftwaffede ise yer birlikleri ve fallschirmjager birimleri tarafindan piyade silahi olarak kullanilmi$, sava$in son safhalarinda pike yapabilme kabiliyeti olan ucaklarin kanatlarina monte edilerek ucaklar tarafindan da tank tahrip silahi olarak faydalanilmi$tir. kriegsmarinee bagli deniz piyade tumenlerine de dagitilmi$ bu bilrlikler tarafindan ozellikle berlin savunmasinda kullanilmi$tir.
 • ikinci dünya savaşının en etkili anti-tank silahidir.bir sürü farklı modeli vardır fakat ana modeli oldukça büyük bir mermi atan tek atımlık silahtır.zamanında tahrip edemeyiceği tank bulunmamaktaydı.
hesabın var mı? giriş yap