şükela:  tümü | bugün
 • 20 yaşında dünya güzeli bir ispanyol model. fakat onu ünlü yapan sadece güzelliği değil... tatilde geçirdiği bir trafik kazası sonucu sol bacağını kaybetmiş ama yaşama sevincini hiç kaybetmemiş olması onu sosyal medyada bir fenomene çevirmiştir.

  hayatta bazı insanlar var ki yaşama sevinçleri ile sizi de hayata bağlarlar. işte bu kız o insanlardan biri...

  yıllardır fotoğraflarını paylaştığı instagram hesabından tüm bu olayları takip edebilirsiniz.

  http://instagram.com/paola_antonini
 • instagram'da keşfet kısmında tesadüf eseri denk geldiğim brezilyalı model. kendisi 2014 yılında gerçirdiği bir trafik kazası sonucu bir bacağını kaybetmiş ama yaşama sevincini asla yitirmemiş. öyle ki renkli hayatını fotoğraflayarak; kendisiyle benzer durumda olup da umutsuzluğa kapılanlara ve sağlıklı olsak da dünyanın binbir gereksiz derdiyle harap olan, boş şeylerle vakit öldürürken hayattan keyif almayı es geçen bizlere kocaman bir ders olmuştur. hani bazı insanlar vardır ya, tanımazsınız ama bir şekilde hayatınıza etkileri olur. paola da benim için öyle birisi. umarım o hayat neşesini asla kaybetmez.

  edit: link verilemiyormuş çaylakken. instagram sayfasına ad soyad yazıp ulaşabilirsiniz.
 • gerçek bir ilham kaynağı. insanı iki kolu iki bacağı olup da spor yapmaya üşendiğine, bu hayatta hala mutsuz olacak şeyler bulduğuna utandıran kadın.

  2014 yılında alkollü bir sürücü tarafından hayatı karartılmış ama o buna izin vermemiş. sakat kaldığına üzülmek ve bunu bir trajedi gibi görmek yerine hayatta kaldığına şükrediyor ve hayatın ona verdiği güzellikleri sonuna kadar kullanmaya devam ediyor. tabii ki bu aşamaya gelmesi kolay olmamış ama şu anda yapmadığı spor yok. fotoğraflarında protezini saklamak için hiçbir çaba sarf etmiyor, bikini de giyiyor mini etek de. istisnasız her fotoğrafında otuz iki diş gülüyor. evet yüzü, saçları, her yeri çok güzel ama esas güzelliği o pozitif enerjisinde, özgüveninde ve savaşçı kişiliğinde saklı. şu anda instagramındaki takipçi sayısı 1 milyonu aşmış durumda.

  bu arada, kendisi ilk entry'de belirtildiği gibi ispanyol değil, brezilyalı.

  bütün bunların yanısıra aşk'ın da varolduğuna inanmamı sağlayan kadın aynı zamanda. kazayı geçirdiğinde erkek arkadaşıyla tatile çıkmak üzereymişler ve bagaja çantasını koyarken arkadan gelen alkollü sürücünün çarpmasıyla iki araba arasında sıkışmış ve bütün uğraşlara rağmen sol bacağını kaybetmiş. kazada yanında olan erkek arkadaşıyla o sırada sadece 12 günlük sevgiliymişler. o adam, bugün yaklaşık iki sene sonra hala paola'nın sevgilisi ve fotoğraflarında ona "senin en büyük hayranın benim" diye sesleniyor.

  işte bu aşk'tan güzel bir kare:

  https://www.instagram.com/…?taken-by=paola_antonini
 • instagram hesabıyla yaşam enerjisi veren güzel model.
 • hayattan aldığım dersleri an olur da unutmayayım diye takip ettiğim insan.