şükela:  tümü | bugün
 • papa mafya ağca. uğur mumcunun bir kitabı. ismi de içeriğini az çok belli ediyor zaten.
 • mumcu 'nun bir kitabı.
  aytunç altındal 'a göre; zamanında bu kitabı, hollywood 'a götürmüş aytunç bey acaba filmi yapılabilir mi diye,hatta orada amerikalılar kabul etmişler, papayı da ağca'yı da oynatırız demişler.
  ama mumcu 'nun katliyle rafa kalkmış proje. kaynak: haftalık, s: 183, ekim 2006
 • bazı yerlerde tekrarlar insanı yoruyor. ama bu kadar belge ile böyle yoğunluk oluyor zannımca. ya da iyice anlaşılsın diye özellikle tekrar edilmiş.
  bir de - henüz bitirmediğim için mi bilmiyorum - ama aynı konuyu iki farklı isme bağlıyor. ağca yurt dışına çıkarken pasaport aldığı adamla kim sayesinde tanışmış anlayamadım bir türlü. neyse, bakalım, bu isimler bir yerlerde buluşacak mı? yoksa ben mi okuduğumu anlamıyorum, bilemedim.
 • p2 mason locası hakkında derin bilgiler bulunan kitap.
 • uğur mumcu düzeyinde bir araştırmacının elinde, gizemi bir türlü çözülemeyen bir saldırıyı irdeleme girişiminin ne kapsamlı bir incelemeye dönüştüğünü görmek güzel yapıyor bu kitabı öncelikle.

  evet, mehmet ali ağca ve papa suikastı kitabın odak noktalarını oluşturuyor, ama çevreleyen konular öyle gerçek ve öyle yaşamsal ki bir olayı aydınlatmak için kadrajın böyle genişletilmesi şaşırtıcı olduğu denli yerli yerinde geliyor insana.

  ağca'yı papa'yı vurduğu meydana neyin ittiğini öğrenirken, uluslararası silah kaçakçılığı, türkiye'deki yolsuzluklar, istihbarat örgütlerinin suç şebekeleriyle ilişkileri, masonlar, sağ örgütler, cia ve kgb'nin çekişmesi ve daha aklıma gelmeyen pek çok şeyle ilgili zevkli bir araştırma da okumuş oluyorsunuz.

  uğur mumcu belki de tam olarak bu yüzden iyi geliyor insana.