• kutsanacağım diye laneti yemiş olan kadındır. al işte iyi mi oldu şimdi.
  • papayla papaz olmak budur
  • yalnız kadın eli çekiştirmiyor bildiğin kolu sökmeye çalışıyor. papa yine eline vurmuş kadının, ben olsam suratına çakardım.
  • sinirlendirici. papası değil mi sever de döver de.
  • tek hamlede kadını aforoz eden papadır. hani sana tokat atılınca öteki yanağını da dönüyordun papiş nolllldu?
  • din öyle acayip bir bencillik hali ki, adamı tanrısal sandığı için bir parçasını koparıp yanında götürmesine izin verseler mutlu olacak.

yalnızca kendisinin cennete gideceğinden emin olduğu bir durumda ve bunu papanın kopmuş uzuvları ya da bir çocuğu kurban etmek sağlayacaksa onu bile yapar bu insanlar.
  • papa vatandaş olarak haklı ama papa olarak ağır sıçmıştır.

tokadı yiyince diğer tarafını dönmesini öğütleyen bir dini lideri temsil ettiği söylerken çok basit bir olayda öfkelenip bir kadına vuruyor.

dinin olayı hep aynı. siyaset ve güç. geri kalanı masal.
  • papadan çok kadın şiddet uygulamış sanki
  • nasıl insanlar belli yaşta emekli ediliyorsa yine aynı şekilde yaşlanınca dinden, siyasetten el çektirilmeli. yaşlı huysuzluğu diye tabir var. gerçi papalık makamında ne kadar yaşlı olursa o kadar iyi diyorlar.
    kraliçe elizabeth ile bir odaya kilitlenmesi gereken papi.
  • koskoca papa'nın biraz sakin ve sağduyulu olması gerekir. yaşı kaç olursa olsun. adam allah ve isa'dan sonraki 3. kişi ve böyle bebe gibi davranamaz. karşıdan gelen şey vurma değil ayrıca ama karşılığında şiddetle karşılık var. ilk hatada vurulur mu hemen? böyle ruhani lider mi olunur? toplu taşımada otobüsteki dayılar gibi anında gaza gelmiş.

kadının yaptığı yanlış zaten ona da lafımız yok ama kadın yanlış da yapmış olsa sevdiği için tutmuş çekmiş kolundan. gidip vurmanın bir manası yok. papa da kolundan çekseymiş karşılık olarak.

bunu müslüman bir lider yapsa yorumların yarısından fazlası negatif olarak değişir ve linç başlardı. bu da insanların çoğunun fikirsiz (fikri yok anlamında değil düşünemiyor anlamında söylüyorum ve ön yargılı olduğunun bir kanıtı.
hesabın var mı? giriş yap