şükela:  tümü | bugün
 • yeni dijital cüzdan uygulaması.
  ilk bakışta gayet başarılı buldum. denemek için 10lira attım garantiden anında geçti paparaya. çekmek için de garantiyi ekledim işlem başarılı uyarısı daha gelmeden garantiye para gedi. canlı destekten nasıl bu kadar hızlı yapıyorsunuz diye sordum, 'bazı bankalarda anında bazılarında en geç 10 dkda işlemler onaylanıyor' dediler.
  kullandığım kadarıyla sorunsuz çalışıyor. bazı yerlerde anlamakta zorlandım zamanla alışırım sanırım. yurdışı da açarlarsa en azından türk kullanıcılar için paypal/western union alternatifi olabilir
  incelemek isteyenlere amme hizmeti > link
 • paypal'ın boşluğunu dolduran yerli kahraman. en güzel tarafı kendi bankan bile eftde işlem başına 1,75tl'den aşağı para kesmezken adamlar “1 tl”. şaka gibi. ücretsiz eft yapan bankalar kredilerden para kazandıklarına göre ve bu adamlar kredi veremediğine göre ya batacaklar, ya da bu zamana kadar bankalar bize fena kitlemiş. yerli fintech girişimlerini desteklemek adına açtım bir hesap dursun. bankaların teker teker yabancılara satıldığı bu dönemde yerli kalmayı başarırlar umarım.
 • paranın yeni efendisi.
  link.tl ve youtube networklerinin burayla ödeme dağıtmaya başlayacağı söyleniyordu isimlerini duyurmaya çalışıyorlar sandım doğruymuş ki link.tl duyurdu ödemeleri sadece paparayla dağıtacağını açtık bir cüzdan.

  7/24 para transferi söylemi gerçekten iddialı. bir bankadan para yatırıp diğer papara hesabına gönderiyosun o da istediği bankasına çekebiliyor. yurtdışı transfer de olacaksa 1 dolara yaparlar diye ümit ediyorum. bayramda 9gün eft yapamayacaksın ama biz varız diye bir reklam yapmışlar. denemedim, deneyenler yapmışlar. daha çok yeni kullanan sayısı artınca yavaşlamaz inşallah.

  gamesultana bynogame e ödeme yapılabiliyormuş yakında n11 gibi gittigidiyor gibi yerleri de görmek isteriz. kartı olmayanlar için güzel bir alternatif olabilir. olanlar da kart ekleyebiliyormuş ama artısı ne bilmiyorum. indirim yapmaları lazım.
  güvenilir mi diye sorduğumda bddk denetiminde olduklarını söylediler. cem uzan da öyleydi diyesim geldi. günahlarını almayalım tabi. bu kadar hızlı girdilerse takip etmek lazım. indirmek isteyenler için

  android -> http://bit.ly/androidpapara

  ıos -> http://bit.ly/iospapara
 • kredi kartı eklerken "kartınızın size ait olduğunu doğrulamak için kartınızdan 1 tl tahsil edilip anında iade edilecektir.." ifadesini kullanan, şu saatte gerçekten de 1 tl çeken fakat iade etmeyen kurum. zaten ifadedeki 3 noktadan birini çalmalarından anlamalıydım.
 • (bkz: #68713375)
 • işiniz acilse sakın burayı kullanmayın, 10'da yaptığım hatalı havale'yi 23'te iade ettiler. 11'de yaptığım havaleyi, 18'de cüzdana aktardılar. arada defalarca aradım net bir saat vermediler hiçbirinde.

  almaları gereken çok yol var, keşke ilk tecrübem bu kadar kötü olmasaydı.
 • paypal v.b. alternatifi, yerli malı-yurdun malı cüzdan şeysi.

  rus'larda az bir param kalmıştı, baktım rus'lar bunu eklemiş ödeme kanalına 'nasıl bir şey ki bu' dedim üye oldum, cüzdan no'su verdi. rus'ların siteye no'yu girdim. parayı istedim, ertesi gün geldi.
  sonra banka hesabıma almak için iban no'sunu girdim parapara'dan, onay sürecine girdi ve ertesi gün kabul edildi. parayı çekmek istedim ve anında yolladılar, yok böyle bir hız! çok memnun kaldım.

  yakında kartta çıkaracaklarmış, öyle diyolla.
 • söylendiği gibi dakikalar içinde havale geç(mey)en bir cüzdan.

  deneme amaçlı cüzdana para yatırmak istedim ama halen görünmemekte.

  edit büdüt: gönderdikten 15 dakika içinde cüzdana geçti. kabul edilebilir, sözümü geri alıyorum.

  büdüt2: deneme amaçlı yukarıda bahsettiğim tutarı mesai saatleri dışında tekrar banka hesabıma aktardım. internet bankacılığına girmek 30 saniye falan sürmemiştir ve para çoktaan hesabıma geçmişti bile. işlem ücreti v.s de kesilmemiş.

  reklam kokan entryler gibi olsa da reklam meklam işim olmaz. btcturk 1000 tl altı para çekme işleri için bunu zorunlu tutmuş. ama başka işlemler için de kullanacağım sanırım.
 • kredi/banka kartından yükleme olmadığı sürece bir işe yaramayacak uygulama.
 • gün geçtikçe iyileşmesini beklerken kötüye giden e-cüzdan. banka havalesi ile yolladığınız para eskiden 5-20dk aralığında hesabınıza yansırken şimdi tam 4 saatte yansıyor oda destek@papara.com 'a email atarsanız ve tenezzül edip okurlarsa. hadi aceleniz var hemen geçsin diye müşteri hizmetlerini aradınız bekleme sırasında önünüzde tam 42 kişi var. hadi müşteri temsilcileri çoktur hızlı sıra gelir dediniz beklediniz ( ki yaptım öyle bir salaklık ) tam 96 dkda sıra bana geldi. para çekme işlemleri sadece enpara ve garantiye 5dkda geçiyor. diğer banklara 2 saatte geçtiğini gördüm. ayrıca yolladıkları papara card'ın pin numarasını değiştiremiyorsunuz. size sms yolluyorlar ve o smsdeki pin numarası ile işlem yapıyorsunuz. diyelim ki o smsi kaybettiniz ve şifreyi unuttunuz işte o zaman 96dk müşteri hizmetlerini bağlanıp yeni bir sms almak için beklemeniz gerekiyor. kısacası müşterisi arttıkça daha da kötüye giden e-cüzdandır. şimdilik hızlı işlemleriniz varsa buradan uzak durmakta fayda var.