şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da keyif'in işletmecilerinin hemen yanına açtığı yeni metal barmış. şöyle de bir facebook grubu varmış:
    http://www.facebook.com/group.php?gid=287293460359
  • ankara, sakarya caddesi'nde eski efsane keyif bar'ın reankarnesi. keyif'in işletmecisi tarafından açılmış olup, eski mekanın müzik + ekonomik içki + leşlik kombinasyonu aynen korunmuştur.

çoğunlukla papaz keyif bar ya da sadece keyif olarak refere edilir.
  • şu boğuk-gri, statik, bürokratik ve dahi üşütük şehirde " her mekanın bi' ömrü vardır." mottosuna inat sıkılıp bunalmadan gidebildiğim tek yer olmasının yanında; "hey gidi eski günler" sayıklamasını cümbür cemaat yaşayıp, tükanı hep beraber kapayıp, bi' sonraki gün tekrar tekrar o periyodik hayatı yaşadığımız candır, canandır.

abdullah papur'dur, aşık gülabi'dir... yok lan!
    cannibal corpse ya da slayer, olmadı napalm death gibi bi' şeydir...
  • bugün keşfettiğim, müzik kutusuna hayran kaldığım mekan.

yarak kürek playlist oluşturan barlardan sıkıldıysanız şarkı başına 25 kuruş ödeyip kendi playlist'inizi oluşturabilirsiniz.

sevdim ben.
  • papazın boyunun barometrik değerle ifadesi.
  • gidilesi, güzel zamanlar geçirebilmenizi sağlayabilecek bence güzel bir mekan. eski keyif kadar değil tabii. eski keyif kadar vermiyor o keyfi orası ayrı.
    ortamı hemen hemen aynı olmasına rağmen aslında çok farklı şimdiki hali. çünkü rahat. papazın rahatlığı rahatsız ederken, eski keyif o rahatsız sandalyeleriyle rahat ettirirdi. gözüm ışığa alışmadığından yanlışlıkla masaya çarptığımda istemsiz olarak masanın kendisinden geçmesi hoşuma gidiyordu. her gittiğimde sol dip köşeyi kapardım. musicbox'ın, barın olduğu yerler daha rahat ve samimi gelirdi. düz bir mekandı. artısı olmasına kasmıyor gibiydi ama düz oluşuyla artısı olan bir mekandı.
    eh, bu şekilde düşünmeme sebep güzel geçen zamanlar da var tabii. yine de hata yaptılar sanki.
  • her gidişimde müzik kutusunda 17/14, 69/28, 63/27 ve 83/01'i kesinlikle çaldığım, duvarlarındaki loş ışık vuran lucifer kabartmaları çok başarılı olan, bangır bangır müzikle birlikte istediğin kadar bağırıp çağrılabilen, sokaktan direk merdivenle doğrudan yer düzlemi altına inildiğinde derinlerde bulabileceğiniz kopkoyu güzellikteki mekandır.. haftada bir oradayım.. son hesaplarla birlikte kapatıp çıkmak da ayrı bir zevklidir.
  • black metal dinlenilebilen ankara'yı geçtim belki de türkiye'deki tek rock bar olabilir. ha keyif dönemlerinde daha güzel ve leşti orası ayrı konu ancak gene de buna da şükür diyoruz.
  • keyif'ten sonra buraya gitmek bir burukluk yaratıyor bünyede, toplasan iki ya da üç kere gitmişimdir muhtemelen. mesele keyif ya da papaz olması değil aslında, o dönemin artık bitmiş olması. ankara'nın kemik ama kısır metalci tayfası yeni nesiller üretmedi ve gün geçtikçe daha da yaşlanıyor, yaşlanıyoruz.
  • keyif'teki orta masa muhabbetlerinden sonra burası aynı tadı vermiyor malesef. o orta kısımdaki masalarda muhabbet ederek tanıştığım, halen görünce selamlaştığım ama adını bilmediğim tonla adam var. arada sakarya'dan geçerken sırf ali abiyi görelim bi selam verelim diye senede 1-2 kere uğruyoruz. 25 kuruşları ardı ardına sıralamış gay metal dinleyen ergenleri görünce bozduruyorum parayı 10 şarkı araya giriyorum çok zevkli lan :( her gidişimde satyricon - pentagram burns ve k.i.n.g. atardım ah ulan gençliğim...

edit: bu arada her cuma tekila etkinliği devam ediyor.