şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da keyif'in işletmecilerinin hemen yanına açtığı yeni metal barmış. şöyle de bir facebook grubu varmış:
    http://www.facebook.com/group.php?gid=287293460359
  • ankara, sakarya caddesi'nde eski efsane keyif bar'ın reankarnesi. keyif'in işletmecisi tarafından açılmış olup, eski mekanın müzik + ekonomik içki + leşlik kombinasyonu aynen korunmuştur.

çoğunlukla papaz keyif bar ya da sadece keyif olarak refere edilir.
  • bugün keşfettiğim, müzik kutusuna hayran kaldığım mekan.

yarak kürek playlist oluşturan barlardan sıkıldıysanız şarkı başına 25 kuruş ödeyip kendi playlist'inizi oluşturabilirsiniz.

sevdim ben.
  • gidilesi, güzel zamanlar geçirebilmenizi sağlayabilecek bence güzel bir mekan. eski keyif kadar değil tabii. eski keyif kadar vermiyor o keyfi orası ayrı.
    ortamı hemen hemen aynı olmasına rağmen aslında çok farklı şimdiki hali. çünkü rahat. papazın rahatlığı rahatsız ederken, eski keyif o rahatsız sandalyeleriyle rahat ettirirdi. gözüm ışığa alışmadığından yanlışlıkla masaya çarptığımda istemsiz olarak masanın kendisinden geçmesi hoşuma gidiyordu. her gittiğimde sol dip köşeyi kapardım. musicbox'ın, barın olduğu yerler daha rahat ve samimi gelirdi. düz bir mekandı. artısı olmasına kasmıyor gibiydi ama düz oluşuyla artısı olan bir mekandı.
    eh, bu şekilde düşünmeme sebep güzel geçen zamanlar da var tabii. yine de hata yaptılar sanki.
  • her gidişimde müzik kutusunda 17/14, 69/28, 63/27 ve 83/01'i kesinlikle çaldığım, duvarlarındaki loş ışık vuran lucifer kabartmaları çok başarılı olan, bangır bangır müzikle birlikte istediğin kadar bağırıp çağrılabilen, sokaktan direk merdivenle doğrudan yer düzlemi altına inildiğinde derinlerde bulabileceğiniz kopkoyu güzellikteki mekandır.. haftada bir oradayım.. son hesaplarla birlikte kapatıp çıkmak da ayrı bir zevklidir.
  • keyif'ten sonra buraya gitmek bir burukluk yaratıyor bünyede, toplasan iki ya da üç kere gitmişimdir muhtemelen. mesele keyif ya da papaz olması değil aslında, o dönemin artık bitmiş olması. ankara'nın kemik ama kısır metalci tayfası yeni nesiller üretmedi ve gün geçtikçe daha da yaşlanıyor, yaşlanıyoruz.
  • keyif'teki orta masa muhabbetlerinden sonra burası aynı tadı vermiyor malesef. o orta kısımdaki masalarda muhabbet ederek tanıştığım, halen görünce selamlaştığım ama adını bilmediğim tonla adam var. arada sakarya'dan geçerken sırf ali abiyi görelim bi selam verelim diye senede 1-2 kere uğruyoruz. 25 kuruşları ardı ardına sıralamış gay metal dinleyen ergenleri görünce bozduruyorum parayı 10 şarkı araya giriyorum çok zevkli lan :( her gidişimde satyricon - pentagram burns ve k.i.n.g. atardım ah ulan gençliğim...

edit: bu arada her cuma tekila etkinliği devam ediyor.
  • belli bir saate kadar metalden anlamayan toy ergenlerin ziyaret ettiği mekan olsa da mesai saatlerinden sonra takım elbiseli ağır abilerin trash metal eşliğinde headbang yaptığını görebileceğiniz, ankaranın özgün mekanlarından biridir. başka şehirlerde kendini çok özletir. o müzik kutusuyla ikişer 25 kuruş atıp araya şarkı girmek, mekandan çıkarken aydınlığa maruz kalıp birkaç saniye kör olmak, vücudun her yerine sinen sigara kokusu hepsini çok özledim çok.
  • her gidişimde çoraplarıma kadar sigara koksam da çok sevdiğim mekan. gençliğimiz hemen yanındaki keyif'te headbang yaparak geçti.

ankara'ya her uğradığımda giderim. tüm değer yargılarından arınmış kültürü ile enteresan mekandır. her metalci muhakkak buraya gelip 4-5 tane içip extreme metal dolu müzik kutusu ile tanışmalıdır.
  • ankara sakarya caddesindeki eski keyif barın devamı ancak konfor, dizayn ve güncel playlistiyle keyifin 3 tık üstü. diğer şehirleri bilmem ama ankara'da metal müziğin her türünü dünleyebileceğiniz tek mekan. müzik kutusu 50 kuruşla çalışıyor ama değer.

hesabın var mı? giriş yap