şükela:  tümü | bugün soru sor
 • izmir cumhuriyet başsavcılığı’nın hazırladığı 52 sayfalık iddianamede yer alan bilgidir.

  iddianameye göre papaz brunson, türkiye'deki akaryakıt istasyonları, demiryolları hatları ve demiryolları çalışanları hakkında istihbarat topladı ve abd ankara büyükelçiliğine bu bilgileri teslim etti.

  diğer yandan abd pkk’lılar, fetö’nün sivil imamları, suriyeli mülteciler, israilliler, misyonerler, cıa ajanları, abd’li asker emeklileri üstünden türkiye hakkında birçok bilgi toplamış.

  direniş olursa kırmak için de planlar yapılmış.

  daha önce türkiye'nin doğusunda birçok yerde fotoğrafı çıkan brunson'ın hiç temiz olmadığı açık.

  kaynak

  not: kaynağın yandaş olduğunu biliyorum fakat iddianame yandaş olamaz, bu yüzden bu bilgileri sözlüğe eklemek istedim. bilinsin.
 • inanmakta zorluk çektiğim bir iddia. feto silahlı kuvvetlerin kozmik odasına kadar girdi. feto emniyet ve adalet sistemine sonuna kadar nüfuz etti. feto abd'nin adamı. abd'nin inanılmaz hassasiyette topografik harita çıkarabilen uyduları ve gelişmiş görüntüleme sistemleri var. abd benzinlik ve tcdd işçilerini takip edip ne yapsın. eminim ki bizim ülkemiz hakkında bizim devletimizin bildiğinden çok daha fazlasını biliyorlar.
 • demir yolları ve akaryakit istasyonu için papaza ihtiyaç yok google map yeterli bence)
 • "istihbarat topladı ve abd ankara büyükelçiliğine bu bilgileri teslim etti."
  o büyükelçilik hala açık mı?
  büyükelçi hala orada mı?

  ulan elin papazı gelip işgal için istihbarat topluyor, bizim imamlar hala göte su kaçarsa oruç bozulur mu diye tartışıyor.

  bu arada abd' yi dize getirdik diye sevinirken kündeye gelmek üzereyiz.
  bilin istedim.
 • adam ayrıca panpaz büyüsüde yapıyormuş..

  ittianamenin can alıcı noktası ..
 • olası bir savaş halinde ana ikmal hattı ve ağır tonajlı araç ikmali için demiryolları kullanılır. fakat tcdd'nin çalışanları olmadan kim nasıl bu trenleri kullanacak?

  olası bir işgalde bu çalışanları etkisiz hale getirirseniz, olası bir direnişe darbe vurmuş olursunuz. abd bunu hesap ediyor fakat suserın teki tcdd için rahibe ne gerek var diyor. google street view çok etkili evet ama örneğin tcdd çalışanlarını fişleyemiyor. onun için yine beşeri faaliyete ihtiyacınız var.

  iddianame doğruysa, vahim.
  yalan haberse, bu bir gün karşılaşmayacağımız bir senaryo değil. haliyle yine vahim ve önlem gerektirir.

  edit: bazı yazarlar, demiryollarını kullanılamaz hale getirirler olur biter, çalışanlara gerek yok ki demiş. bu arkadaşlar, işgalcilerin de demiryollarına ihtiyacının olduğunu unutuyor.

  edit 2: hava üstünlüğü abd'deyken, demiryollarını kullanabilir miyiz, çat çut bizi vururlar diyen süper zeka suserlar, olası bir abd işgalinde rusya'nın s400'leri hemen vereceğini unutuyor ya da zaten bu işgal vaktine kadar bizim s400'leri çoktan alacağımızı es geçiyor. "ırak'ta demiryolu mu vardı, abd ihtiyaç duymadan işgal edebildi." deniyor. ırak'ta devlet mi vardı, millet mi vardı da direniş yaşandı? burada biz direnişin kırılabilmesi amacıyla demiryollarının ele geçirilmesinden bahsediyoruz.

  edit 3: demiryollarını ikmal için ne denli önemli olduğunu tarihimizden gösterelim. (bkz: cepheye giden yol) (bkz: behiç erkin)
  alabama whitman adlı yazara teşekkür ederim.
 • olayı sulandırmaktan öte bir haber değil. bu nedir amk ya? mapsten baksalar daha çok istihbarat toplarlar. ordaki askeri üslerin yerleri bile var.
 • vatanımızın işgale uğraması ihtimaline karşılık silahlı kuvvetlerin direniş için uygulamaya koyacağı planlar kozmik odada muhafaza edilmekteydi. fetoşun teroristlerinin oraya girmesi sonucu o planlar zaten pensilvanya'daki terörist başı tarafından abd'ye verildi.
 • ergenekon ve balyoz iddianamelerine sonunda ne olduğunu hatırlayanınız var mı?
  iddianamede yazılan şeyleri fazla ciddiye alıp havaya girmeyin derim.