• 2007- 2013 yillari arasinda dogumgunlerimi kutladigim, terkedildigimde tek basima icmeye gidip efkar yaptigim, kimi zaman flortlerimi goturdugum, bazen arkadaslarimla dans ettigim, yeni insanlarla tanistigim, herkesle yattigi soylenen rasta sacli unlu barmenine icten ice asik oldugum, hatta bir gece cesaretimi toplayip numarasini alip, sonra sevgili yaptigim icin bir daha aramadigim mekandir.

duvarlari gencligime sahit olmustur. benim icin fon muzigi metronomy - the look olan, dusundugumde gencligim gozumun onunden akan, cok ozledigim, yillar sonra bir gun tekrar gidecegim, gulumseyerek balkonundan uzaklara bakacagim yerdir.
  • pek yardımsever insanların her daim etrafta dolandığı sıcak müzik mekanı.
  • çarşambaları sakin isimli grubun şenlendirdiği taksim mekanı
  • çoğunlukla iyi müzik, güzel dekorasyon. rahat ortam. ve pencereden yukarı bakıldığında taksimin eski binalarından oluşan kuş sesli bir taş koridor. (idi) sonra yeri değişti. bu mekanın insan ilişkilerinde pek iyi olmayan sahibine değinmeden yalnızca yeri ve yurdu ile ilgili yazmayı tercih edeceğim.
  • taksim'de gidilecek en rahat en güzel yerdir. iddiaya bile girerim bunun için.
  • geç tanıştığım yer. barmeni murat'ın, hayatımda 3.kez görüşümde (bara 2.kez gidişimde), "abi ben seni geçen sene bu sıralar amerikan hastanesi'nde görmüş olabilir miyim?" şeklindeki ani soruma, "evet. oğlum oldu benim, 1 hafta sonra da 1 yaşında olucak" şeklindeki ansızın cevabıyla beni hafızamla ilgili hayretlere koşturmasının yanında; üst katındaki balkonu, minderleri olsun; bara her yeni gelene "arkadaşlar isterseniz mail adresinizi bırakın, haftalık programımızı yollayalım" şeklindeki sıcak davranışları olsun, güzel playlistleri olsun, çalışanların sizi dinlemeleri olsun kısa sürede gönüllerde taht kurması işten değil.

bir gün eastern promisesı izlerseniz özel biriyle birlikte, üstüne bir de o rahatsızlıkla bira içmeye giderseniz buraya, bağımlılık yapabilir...
    (bkz: ben bunu gördüm)
  • "evim" diyebildiğim yegane mekandır. bereli, sakallı ve müziklerin ayarlandığı laptopların olduğu kısımda oturan birini görürseniz, muhtemelen benimdir, bir selam verin, "ekşi'de entry'ni gördüm beybi" derseniz cevap veririm.

gide gele artık çalışanı olan insanlara sahip mekandır ayrıca.

diğer bir deyişle (bkz: home sweet home)
  • dünyanın en kötü ıslak mendil markası. böyle berbat koku yok be. ıslak mendile elini sürdükçe kirlenir mi ? işte bunda oluyor.
  • bir arkadaş tarafından çok övünen ve artık eskisi gibi olmamasından korktuğum mekan.
  • saatlerdir orda oturmus yemis icmis hesabini odemis arkadasinizla bulusmaya gidip hadi bi soluklanalim diye 2 su ismarlayip yarim saat daha oturdugunuzda cikarken 2 sise suya 5 ytl isteyen, bunun gerekcesi olarak da "o kadar oturdunuz sadece 2 su ictiginiz icin boyle fiyat" diyen zihniyetin mekani. hadi mekan tiklim tiklim dolu olsa da yer isgal etsek anlayacagim ama topu topu 5-6 kisi vardi ve ilk defa gittigim bu barda 1 dakika once "ya burasi da guzelmis bi dahakine icmeye guzellesmeye gelelim gorduk iyi oldu" derken 1 dakika sonra merdivenleri sinirle inerken "bi daha asla gelmem" dedirtmistir. bu zihniyeti acilen bankadan kredi alip bebek'te bar acmaya olmadi 3-5 tur atmaya davet ediyorum anca orada isler cunku.
hesabın var mı? giriş yap