şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çevremde böyle gerizekalı insan topluluğu mevcut.kız kendini zengin göstermek için gecesini gündüzüne kattı 6500 tl para biriktirip iphone 8 midir ne aldı.

şimdi gidiyor kyk parasıyla starbucksta kahve içip masanın üstüne telefonunu koyuyor.bu arkadaşımız da zengin elit kesime girmiş oldu.

allah bu zihniyetteki insanlara akıl fikir versin
  • benim durumum olduğu halde iphone kullanmıyorum kullanmam da teknolojiye ilgim olduğu halde sırf bu olanlar yüzünden kulmayacağım bi tlf gereksiz pahalı gençlerimiz çocuklarımız bu yolda kurban oluyor ne yazık ki telefonunuzla değil karakterinizle beyninizle aklınızla ilgi çekin iyi hissedin yapmayın etmeyin
  • bunu bunu, alın dışarı bunu.
  • bi bitmediniz amına koyim ya he iphone alıyorlar he kardeşim 5000 liraya almışlar vay anasınıııı aboov
  • iphone alıp para biriktirmek için : (bkz: kredi ile iphone almak)
  • orospuluk yapıp almış olamaz mı. kalbiniz kötü sizin.
  • bunlara baktıkça vestel ve casper gibi yeni telefon üreticilerinin yanlış yaptığını görüyorum. o vestel ve casper marka telefonlar 6000-8000 tl değerinde piyasaya sürülseydi daha çok rağbet görürlerdi daha çok özelliği var sanırlardı.
    tanım: gereksiz pahalı bir telefonu satın almak işidir.
  • birşey almak için para biriktirmek demek kendini zengin göstermek için yapılıyormuş vay be...

ne güzel işte parasını hemen harcamak ya da olmayan parayı harcamak* yerine birikim yapıyor.

ben mesela viyana’ya gitmek için bayadır para biriktiriyordum, bunun amacı kendimi zengin göstermekmiş. sözlükten bugün de bunu öğrendim.

tanım: zeki, tutumlu kızdır. ne mutlu ona...