şükela:  tümü | bugün
  • bursa'da gerçekleşen olaydır. cüzdanın sahibi, genci alnından öpmüş. gerçekten alından öpülecek bir davranış....

bu adamlar bu ülkeye geldiklerinden beri demediğini bırakmadı bir kesim. fakat onlara yüklenen ne kadar itham varsa hepsini bizim çomarlar yaptı. hamile suriyeli kadına tecavüz etmekten tut, ucuz çocuk işçi çalıştırmaya kadar her türlü serefşizlik yine bizde görüldü.

bakın o kadar söylüyorum adamların tek derdi yaşayamaya çalışmak. tabi ki istenmeyrn vakalar olacak bu kaçınılmaz ama şuana kadar bu kadar düşük seviye kalması bu insanların gerçek amacını ortaya koyuyor. nasıl ki sen daha iyi bir hayat yaşamak istiyorsun o da bunu istiyor. ki zaten bir kesimin yaygara çıkardığı kadar vaka olsaydı şimdiye çoktan ülkenin her yerinde meşaleleri eline almıştı nefret yüklü hazımsız çomarlar. ki yakın zamanda adana'da yaşananlar ortada.

edit. imla ve kaynak.

kaynak https://www.google.com/…ola-teslim-12472754-haberi/

edit. al evine besle gibi bir argüman bunu söyleyenin ne kasar cahil dolayısıyla konu üzerine nekadar da haksız olduğunu gösteriyor. birilerini savunmak için, dogruları dile getirmek için illa onları evimize mi almak gerekiyor yani ! hayır öyle bir evim olsa gerçekten ihtiyac sahibi, başını sokacak bir suriyeliyi de misafir ederim orası ayrı.

edit. kesinliklikle "suriyeli" şeklinde tabir edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. lakin malum itham ve başlıklara gönderme yapmak için bu tabiri kullandım.
  • tebrik edilmesi gereken "insan". kaynak
  • al o zaman evinde besle madem orospu çocuğu.

tanım: kaynağı olmayan bir iddia.
  • her insanın, erdemli ve ahlaklı bir hareket olduğu için yapması gereken eylemin kendisi için övgü sebebine neden dönüştüğünü anlamadığım suriyeli.

gedik bir şeyler var demek ki.
  • konuyu suriyeli kimliği üzerinden tartışmak yanlış. ülkenin ve halkın sorunu kontrolsüzce, plansızca doldurulmuş mülteci meselesidir, bunun adını doğru koymak lazım. herhalde on milyona yakın bir mültecimiz var sisteme gayrinizami şekilde yayılmış. suriyeli, afgan vs. değil, hintli, japon, çinli, meksikalı, ingiliz olsa bunlar yine başka bir şekilde sorun olurdu. kamuoyu bunu en büyük mülteci grubu olan suriyeliler üzerinden adlandırıyor diye buna bakılarak suriyelilere ırkçılık yapılıyor denmesi sadece bir kavram karışıklığı bence.
  • "tamam onu en son göndeririz" dediğim suriyelidir.
  • banker bilo filminden bir enstantaneyi aklıma getirmiştir:

“ulan sen peygamber misin”
  • offff harika bir haber. benim görüşlerim değişti suriyeliler hakkında. bence hepsine hemen vatandaşlık verelim. sonra idlip'tekileri de çağıralım. ne güzel memleket ha. adamların karıştığı suçlar basına yansımıyor ama 40 yılda bir içlerinden birisi cüzdan buldu mu neredeyse flaş haber diye geçecekler.
  • oha ne kadar güzel bir hareket hemen kapıları açalım 5 milyon daha gelsin.