• (bkz: california)
  • yurtdisindaki turklere mal mulk satan yabancilarin yaptigi eylemdir. bence yurtdisinda yasayan turkiyeliler orada mal edinememeli. cunku ben dedim oyle. nasil turkiye turklerindirse almanya da almanlarindirdir, amerika da amerikanlarindirdir, zimbabwe de zimbabwelilerindirdir. cok zekiyim ben. iq um tavan. bu konuda referans olarak bilim cevreleri benim iqyu aliyor o derece. hain misiniz lan?!

ha villalar falan, zaten tehlikeli olan o villalar, oradan ele gecirecekler ulkeyi. yoksa sermaye tabii ki gelsin, o kalkinma. onlar iyi. ama ah su villacilar!!! gozlerini sevr burumus!!
  • çok kötü bir şey. hiçbir insan evladı yapmamalıdır. eğer az önceki cümlede geçen insan evladı kendi domatesini filan yetiştiriyorsa onu para için satabilir, onun bir mahsuru yoktur.
  • cok oyle ahim sahim paraya ihtiyaciniz yok. $200000'e yapiyorlar zaten bunu. bir tabela asmadiklari kaldi "$200000'a memleket satilir", "memleket satmak bizim isimiz" diye.
  • (bkz: olsa da yesek)
  • robinson crusoe gibi bir adaya sahipseniz hic de koymayacak hadisedir. tam tersi "lan hem adaya düstüm hem paranin dibine vurdum bu issiz yerde" diyip sevinebilirsiniz bile.
  • diger anlayamadigim mevzu da ulkenin ekonomisinin iranli bir kacakcinin gtirecegi paraya muhtac birakacak kadar icine sicmak.
hesabın var mı? giriş yap