şükela:  tümü | bugün
 • para kazanmak insanoğlunun doğasında olan bir şey. eskiden bu kadar gerekli değildi belki ama günümüzde para aynı yemek yemek, su içmek gibi bir oluşum aldı. para her şey ama bir yerde de hiç bir şey aslında. para kazanmanın doğal yöntemlerinden biri
  1- maaşlı çalışmak
  fakat bu yöntemle o dışarıda gördüğünüz lüx veya orta segment araçlara binemiyorsunuz. ancak 2.el bir linea alabilirsiniz, ona da şükredin dimi.

  2- ticaret yapma
  güzel kar getirir, fakat öncelikle ne satacağınızı kestirmeniz gerekiyor kısa sürede tutacak bir ürün olmalı ki sizi kısa sürede arşa ulaştırsın yoksa diğer türlü pek tutunamazsınız. tabi onun yanında bir de batma gibi bir risk bulundurur.

  3- seyyar satıcılık
  aslında güzel fikir, özellikle yurt dışında güzel yapılabilen bir meslek. yollarda, caddelerde ekmek arası sandwich, bileklik vb satılabilir güzel bir kar getirmektedir.

  4- fotoğrafçılık
  güzel mesleklerden bir tanesidir bu da. çektiğiniz fotoğrafları bastırarak turistik yerlerde satabilir bundan gelir elde edebilirsiniz, hatta gittiğiniz turistik yerlerde selfie çekilen turistlere yaklaşıp onlara güzel fotoğraflar çekebildiğinizi isterseniz onların fotoğrafını çekip, onlara whatsapp üzerinden gönderebileceğinizi söyleyebilirsiniz. net 10 usd karı vardır.

  diğer fikirler için yeşillendirebilirsiniz.
 • “para kazanmak insanın doğasında olan bir şey”

  insanın doğasında paranın kendisi olmadığı halde para kazanmanın olduğunu öğrendik, hayat çok tuhaf.