1983 entry daha
  • ''para sadece bir sayıdır ve sayılar asla sona ermez. eğer paraya sahip olmak mutluluk getirecekse, senin mutluluğu araman asla son bulmayacaktır.''

bob marley

getirmez. aksine ne kadar çok paraya sahip olursa o kadar çok hep daha fazla ister gözü doymayan insan. ve daha çoğu da daha çok istek, hırs ve mutsuzluk demektir.

(bkz: paran mı var derdin var)
  • para mutluluk getirmez ama yokluğu mutsuzluk sebebi.
  • geçici mutluluk sağlayabilir. önemli olan paran varken huzurlu musun? sonra "para var huzur yok ..." diyenlerden oluruz allah muhafazaa
  • getirmez, ama yokluğu da bazen sorun olabiliyor, allah herkese emeğinin karşılığını versin. kimse yokluk çekmesin.
  • sanmıyorum ama hayatınızı kolaylaştırabilir...
  • para semboldür, değer yüklediğimiz bir aracıdır. asıl mutluluk getiren ona yüklenen anlam ile alabileceğimiz değerlerden ibarettir. giderek her şeyin parayla alınıp satılan bir meta haline gelmesi parayla zorunlu bağımlılık ilişkisine girmemize neden olmuştur.
    ihtiyaç sandığımız tatmin duygusu sonsuz doyumsuzluktan ibaret.
  • getirmez diyen arkadaşlar paralarını bana getirsin, ben test edip kendilerine dönerim en kısa zamanda.
  • getirir. getirmez diyen yalan söylüyordur.
  • tüm zengin insanlar paranın mutluluk getirmediğini söylüyor. bence durumu belli bir skalaya getirene kadar para mutluluk getirir. ihtiyaçlarını rahat karşılayıp, biraz da zevklerine para harcayabilecek duruma geldikten sonra, para önemini yitirmeye başlar. aslında hayat o zaman başlıyor sanki. çevrende olup bitenler daha çok ilgilendirmeye başlıyor yavaş yavaş. biz de gelecek kaygısı da var tabi ülkece. skala bazen çok yukarılarda kalabiliyor. ama mesela avrupada para ne kadar mutluluk getirebilir ki?
  • "biz parayı değil paranın bize yaşattıklarınız seviyoruz..."
2613 entry daha
hesabın var mı? giriş yap