şükela:  tümü | bugün soru sor
 • baştan küfredip rahatlayayım..

  sülalesini siktiğimin salakları. yapcağınız modeli, sistemi sikeyim. para da para, alın boğazınıza sokun orospu çocukları.

  bu sistem bozuk. bu ekonomi modeli doğru çalışmıyor.

  kaç milyar insan yaşıyor bu dünyada. kaç adet ülke ve kaç adet para birimi var. bu kadar büyük bir çarkın, manipülasyona bu kadar müsait olması nasıl kabul edilir? ekonomi, bir al ver modeli olmaktan çıkmış. bu para ve para birimleri arasındaki oranların müthiş basit değiştirilebilir olmasıyla. bir silah haline gelmiş. bir ülkenin bir ülke vatandaşını öldürmek için 'fire' tuşuna basmasına gerek yokmuş. para birimleri arasındaki oranı manipüle et, arttır. aç kalıp ölsünler amk. ne güzel dünya.

  aramız iyi dolar yükselmesin, aramız kötü doları bir gecede tavan yaptır.. yok ya? eğer ticari ve ekonomik durumdan dolayı dolar yükselirse yükselir. bu kadar insta olması, bunu siyasi bir silaha çevirir ki sistemin bu şekilde kullanmaya müsait olması da sistemin güvenirliği için endişe verici. ne endişe vericisi, saçmalık amk.

  ilkel takas sistemi bile daha mantıklıydı. en azından bir telefonla 5000 km öteden fiyat arttıramıyordu, arzı talebi kestiremiyordu. gidip gelmesi bile zaman alıyordu kervanın.

  papaz gitti dolar uçtu, rte geri vites yaptı dolar düştü. böyle model mi olur lan.
  sistemi eleştirmekten önce, ülkeyi bombok hale getiren, sıfır öngörüye sahip, ekonomiden bir haber, imalattan ve üretimden, tarımdan eğitimden bir haber insanları da eleştirmek lazım ama ona şimdi girmek istemiyorum.

  bu yüzden arayışa giriyor mantıklı insanlar ve bitcoinler bişeyler gibi alternatif para birimleri, alışveriş modelleri ile kafa patlatıyorlar. gerçi o da iniş çıkışa çok müsait olduğu için patlamayı yapamadı, ticarette aktif olarak kullanılamadı planlanan gibi.

  orospu çocuğu napolyon.