şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cumhurbaşkanı erdoğan, “halk para politikalarında sıkıntıya düştüğü zaman bunun hesabını başkan’a sorar. bu konuda etkin bir görüntü vermeye mecburum” dedi.
    erdoğan, abd'de yürütülen eski halk bankası genel müdür yardımcısı mehmet hakan atilla davasına ilişkin de şunları söyledi: "halkbank'a çok büyük bir haksızlık yapılıyor. özellikle hakan atilla herhangi bir suçlu değil. sürekli amerika'ya gidip gelen biri. böyle adaletsizlik olamaz. bir yargı süreci var. temenni ederim ki türkiye-abd ilişkilerini tamamıyla yerle yeksan etmeyecek bir netice çıkar."
    https://www.sabah.com.tr/…nda-etkin-baskan-olacagim
  • 2015 yılı mart ayında, dolar 1$=2,50 tl iken, "dolara yatırım yapan yaya kalır" demiş ve geçen 3 yıllık süre zarfında 1 doların 4,46 lira olmasıyla ekonomiden bir şey anlamadığı bariz şekilde ortaya çıkmış olan bir adet cumhurbaşkanı beyanıdır. ekonomi ve yatırımcı kuş gibidir, ne çok sıkmaya ne de gevşek bırakmaya gelmez. ekonomi yönetimi meziyet, incelik, esneklik ve koşulları mükemmel bir şekilde okumayı, buna uygun en doğru pozisyonu almayı gerektirir. ben şahsen kendisinde böyle bir ışık göremiyorum. düşünün adam merkez bankasına gözdağı veriyor, hem de tüm dünya ekonomi çevrelerinin izlediği bloomberg tv ekranlarından. ekonomiden zerre anlayan birisi, bunun büyük bir kırılma ve güven endişesi yaratacağını, piyasanın da bunu negatif yönde fiyatlandıracağını bilir. eleştirisi varsa dahi bunu tv ekranlarından değil, yüz yüze görüşmelerde ifade eder. bu yapılan eğer bilinçli bir zarar verme değilse, en basitinden büyük bir amatörlüktür. eğer seçimi kazanır ve dediğini yaparsa, ekonomi son nefesini de verecektir. hiç şüpheniz olmasın.