şükela:  tümü | bugün
 • kadinlarin hemen hepsi, hemen hepsi degil hatta direk hepsi.
 • sevgi + ilgi + şefkat = para diye de düşünülebilinir. kadın sevgi, ilgi, şefkat görmüyorsa "eh bari para olsun" diyebilir.
  demeli midir tartışılır ve fakat diyen cinsi mevcuttur.
 • insanın ihtiyaç duyduğu diğer şeyler olmadığında, paranın onlara ne kadar iyi bir substitute olduğunu anımsarsanız, para (harcamayı) sevmenin ne kadar da normal bir şey olduğunu daha iyi anlarsınız. eğer maddi olmayan ihtiyaçlarınızın tatminsiz kaldığı bir dönemde maddi ihtiyaçlarınız ve/veya savurganlıklarınız da kısıtlıysa kendinizi daha çaresiz ve güvensiz hissedersiniz. bu nedenle sadece kadınlara ya da erkeklere endeksleyemiyeceğimiz bir olgudur. mesela para yalnızım mutluyum diyebilmek için neredeyse bir önşarttır.*

  hastalık da sağlık da, birliktelik de yalnızlık da, gençlik de yaşlılık da parayla daha bir güzeldir.
 • aklıma "insanların yaptığı sahte paralar gibi paranın yaptığı sahte insanlar da vardır." sözünü getiren tamlama.
 • başkasının parasını değil sadece kendi parasını seven, başkasının parasını harcamaktan rahatsızlık duyan kadın da bu kategoriye girebilir pekala...
 • muhtemelen murat parasayar'a asik kadinlar. (bkz: murat parasayar)
 • parayi degil de sadece kocalarini sevip sonra bu sevginin ve verilen onca emegin degerlerini bilmeyen o adamlarla mutsuz bir sekilde hayatlarinin sonuna kadar yasayan neslin akli basina gelmis kizlaridir bu kadinlar.

  bu kadinlar parayi cil cil sever pek oyle kolay da harcamazlar paralarini cunku kendileri kazanirlar zor kosullarda. omurlerinin en iyi ihtimal ceyregini en iyi okullarda okumak icin ders calisarak harcar sonra da is hayatinda paralamaya devam ederler kendilerini. evet cok severler bu kadinlar parayi cunku para guctur ama kendi paran oldugu surece. zengin kocanin parasinin asla kendi paran gibi olmayacagini bilirler. zorla kazandigi parayi da dikkatle harcarlar ole her onune geleni alamazlar gozlerini kirpmadan. en mutluluk vericisi banka hesabinda buyumekte olan meblagdir cunku guven verir bu para kadinlara.

  bu kadinlar genellikle tutumludurlar ama her zaman hesabin kendilerine dusen kismini oderler. arada size de yemek ismarlarlar merak etmeyin cok cimri degillerdir. birseyin en kalitelisini alirlar her zaman cunku ucuzu alacak kadar zengin degillerdir. ve inanin bir aile eve gelen aylik gelir ne kadar yuksek olursa olsun ancak evin kadini bu kategoriye dahil ise mal mulk sahibi olur.
 • gücü seven kadınlardır. genleriyle birlikte gelen bu özelliği eleştirmek nereye kadar doğrudur bilemiyorum. yüzyıllar öncesindeki kas gücü yerini paraya bıraktıysa, artık hiçbir olası baba adayının geyik kovalaması gerekmiyorsa, daha genç, daha güzel gözükmek için babaanne yöntemleri az kalıyorsa dünya kirliliği karşısında, doğuracağı çocukları felsefe yaparak doyuramayacağını biliyorsa ve her şey ye kürküm ye çevresinde dönüyorsa o zaman doğru hedef buna yeteri kadar sahip olmayan ya da yakın gelecekte olamayacak olan bir dişi için paradır. kızmamak lazım.
 • butun kadinlardir. butun erkeklwr de parayi sever. kapitalist sistemde parayi sevmeyen 1 insan varsa beri gelsin, kanat takalim.

  para icin seven kadinlardir asil tasa tutulmasi gereken, mamafih turkce bilmiyoruz tabii ki.
 • blood diamond izlememiş kadınlardır. eskiden olduğu gibi müzik kutusu onlar için bir şey ifade etmez. fakat altın kaplama ya da taşlarla süslü bir müzik kutusu çok şey ifade eder. açınca gangnam style çalsa bile fark etmez bunlara.