şükela:  tümü | bugün
  • ben hayatımda bu kadar pişkin insanlar görmedim bu aşti taksicileri kadar. havaştan sarhoş gibi inip taksiye bindim. mesafe 10-12 lira tutacak kadar uzaklıkta. zaten biner binmez kendileri mesafe beğenmeyen taksici modeline büründüler. neyse, tabii bir şey demedim. eve geldik, bozuk yok. 15 lira verdim, trafik yoğun olduğundan 13,45 gibi bir şey tutmuş. hiç. insem diye bekliyor. dürttüm ben de, beyefendi, 15 lira verdim diye. tabii alcam paramın üstünü, ineğe bak. sokaktan mı topluyoruz. sokurdana sokurdana * verdi bir buçuk liramı. orda zehirleyesim, beynini delesim geldi işte.

yüzsüzdür.
  • haram ve kul hakkı yemekten zevk alan taksicidir.

hiçbir meslek dalının böyle bir hakkı bulunmazken bunlar bir halt yapmış gibi o para üstünü yemekte sakınca görmez. üstelik o parayı bekleyince de bütün pişkinlikleriyle sizi suçlarlar.
  • 23 lira tutan mesafeye "25 versen yeter" diyendir.
  • bir de uzerine "helal et yoksa birakmam" diye tehdit eden taksicidir.

edit: typo
  • taksimetre son bir kez daha atsın diye sizi ineceğiniz yerden bir kaç metre daha ileriye sürükleyen taksicinin halaoğludur.
  • taksimetre tutarını her zaman üste yuvarlayan taksicidir aynı zamanda.

para üstünü tam vermeme tribi sadece taksicilikte var, sanırım orospu çocukluğuyla doğru orantılı bir meslek olduğu için böyle.

10.20 tl tutan taksimetre 11 lira olur 24.10 tl 25tl olur. bu yuvarlama oranı taksicinin orospu çocukluğuna göre değişir bazı götler vardır ki 12 küsür lirayı direk 15'e yuvarlar.

hele şu bozuk yok meselesi tam katil olmalık, minibüsçüler günde bin kişiden 1.80 tl alıyor ve bunun 10 lira vereni 50 lira vereni var hepsine bozuk para yetiştiriyor da sen günde 15 20 müşteri ki en az 10 15 liralık hesaplara mı bozuk para yetiştiremiyorsun pezevenk.

zaten bu çağda hala araçlarda navigasyon olmamasından taksiciliğin ne büyük bir orospu çocukluğu olduğunu anlayabiliriz. erkeksen, dürüstsen koyacaksın araca navigasyonu alet gösterecek en kısa yolu . ama öyle olursa dolaştırmaca biter diye işine gelmiyor.

sonra gelmiş abi ben orayı tam olarak bilmiyorum ama bi çevre yoluna çıkalım buluruz. ananın amına çık orda bulursun belki şerefsiz, illa yol tarif edicen düz git sağdan dön diye, yok onu yapsan ona da muhalif orda trafik vardır diyor.
  • dün denk geldiğim insan görünümlü şerefsizdir.

paraüstü vermemek için akılcı bir hamle yaptı ve 21 verseniz yeter dedi.

20.38 tutan miktar için neden 21 vereyim amk diye düşünerek, cebimi karıştırmaya bşaladım bir dakka bozuk vardı diyerek.

sonra 40 kuruş çıkarıp uzattım.

"ben küçük para almam" dedi. resmen adam kazancına ihanet eden, ahlak yoksunuydu.

"veriyorsan 1 lira ver" dedi ardından.

ve esas bombayı sona ve bana saklamıştı.

"küçük hesaplarla uğraşan salaktır."

gülmekle sinir bozukluğu arasında indim 20 vererek.

şimdi 62 kuruş fazla almak isteyerek küçük hesabı yapan o değil, ki tam para vermeye kalkmama rağmen, ama hakettiği tutarı ödemek istedim diye ben küçük hesap yapan oldum, salak oldum.

gerçekten beyninizi nerelerde eritiyorsunuz merak ediyorum. zan altında bırakmak gibi de olmasın ama alkolün kokusunu alınca da direkt olarak son ses "a haber" radyosunu açtı. adam bildiğin "alkole verdiğin paranın yanında bana da 62 kuruş fazla ver ne olacak yani" tavrı yaptı.

sonra vay efendim neden güzel ülkemize, taksicimize, efendimize bok atıyorsun diyorlar.

ha şikayet et de diyebilirsiniz. daha önce yakın bir olay yaşadım, adam para üstümü ki daha yüksekti, vermedi. fiş de vermedi. tartıştık falan, taksi odasına şikayet ediliyormuş.

neyse aldığım cevap şu oldu; "isterseniz taksinin bağlı olduğu durağın adresini verelim, gidip para üstünüzü isteyin" oldu.

lan dayak yedirmek mi derdiniz halka?

çok dolmuşum neyse sakinleşeyim.
  • 7 lira tutan yere 10 lira alıp üstünü vermeyen türleride vardır.
    tamam yakın mesafe olabilir ama binmeden önce sordum kabul etti. demek ki aklından geçen belliymiş.