şükela:  tümü | bugün soru sor
 • vaktinde starda 5468745897 sefer yayınlanan cliffhanger adlı sylvester stallone filminde görülen eylemdir; ayrıca stallone'un yaptığı işleme bir şu cümleyle açıklık getirmesi de steven segalin yaptığı esprilerden de pek farklı değildir: "burada ısınmak çok pahalı"
 • ayrıca da kişinin kendi ülkesinin parasını yakması bayrağını yakmasıyla eş değer bir ceza alıyormuş sanırım.
 • türkiye cumhuriyeti merkez bankası lojmanları, merkezi ısıtma sisteminin çalışma prensipidir. piyasadan çekilen eski banknotlar (=para) kalorifer kazanlarında yakılmaktadır.
 • (bkz: the klf)
 • 1971 yılı ekim ayı idi sanıyorum.
  takım elbise başlığı altındaki yazımda bahsettiğim arkadaşım e.g. ve karısı a.g. bize misafirliğe gelmişlerdi.benden 4 yaş küçük kardeşim ankara sbf.den mezun olmuş ve kaymakamlık stajına başlamış ,ankara valiliğinde maiyet memuru olarak görev yapıyordu. eve biraz geç geldi. ve geldiği gibi heyecanla :“bizim apartmanda bir durum var.polis etrafı ablukaya almış” dedi. arkadaşım e.g. ve karısı bunu duyunca sık sık tuvalete gidip gelmeğe başladılar ve işin garibi ,a.g.nin çantası ile gidip geliyorlardı.bir tuhaflık olduğu belliydi. nitekim bir süre sonra izin isteyip evden ayrıldılar.

  tuvalete gittiğimde bir kağıt yanığı kokusu duydum ama sigara kokusuna benzetip üstünde durmadım.

  ertesi günü e.g. ile gençlik parkında buluştuk.4 milyonluk soygundan sonra bir miktar parayı da e.g.' ye aktarmışlar. bize geldikleri gün kadın çantasında 300000 lira varmış. kardeşim “ apartmanı polis ablukaya almış” diye söyleyince bunlar telaşlanmış parayı bizim tuvalette yakmaya karar vermişler.ancak bir banknot yakmışlar ve sonra vazgeçmişler.

  arkadaşım ve karısı bir süre sonra yakalanmışlar.hapis yatıp çıkmışlar.para ne oldu bilemiyorum. arkadaşım 80li yıllarda vefat etti.
 • şu vakitte enflasyonu düşürmek için yapılabilecek tek şey galiba