şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cehape zihniyetinin ambulanslarıdır, hatta o dönemde ayağı kırılan hastaları direk vuruyorlarmış.

  neyse babanıza 3 yaşında babasının sırtındaki çuvalda ölen muharrem taş'ı gösterin, vicdanı varsa zaten doğru bir değerlendirme yapacaktır.

  http://www.haberturk.com/…ndan-yeni-gelisme-1842831
 • at yalanı skeyim inananı. 44 yaşındayım ben. gemlik’ te doğdum büyüdüm. ne zaman ambulans lazım olsa, defalarca ambulans geldi gitti.
  bu trollere inanmayın gençler.
  tanım: yalan beyan.
 • hangi bankaya, kimin hesabına, kaç para?

  ambulans için 112yi telefonla aradığında senin kim olduğunu para yatırıp yatırmadığı nereden biliyorlarmış?

  yalandır, dolandır.
 • adam buraya gerçek bir durumu yazmış işinize gelmiyor diye küfrediyorsunuz. siz süzme orospu çocuğusunuz !
 • yalan demeden önce azıcık araşıtırın aq. troll diyen arkadaş yutacakmısın o lafı.

  2013 den itibaren

  sosyal güvencesi olmayanlar acil tıbbi yardım ve ambulans hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecek. yeni karar, hastaların imkansızlıklar nedeniyle zorunlu haller de dahi ambulansı kullanamamasına son verdi. bakanlar kurulu'nun konuya ilişkin kararı resmi gazete'nin dünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.
  buna göre, sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar, acil hastalık ve yaralanma hallerinde sağlık bakanlığı'na bağlı 112 acil sağlık hizmetleri kapsamında verilen hastane öncesi acil tıbbi yardım ve ambulans hizmetleri ile şehiriçi veya şehirdışındaki diğer bir sağlık kurum veya kuruluşuna ambulansla sevkinin gerektiği ilgili hekim tarafından uygun görülen ve hasta nakli amacını taşıyan ambulans hizmetlerinden yararlanmada, 4736 sayılı kanunun 1. maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaf olacak. ilgili hüküm, kamu kurum ve kuruluşlarının ürettikleri mal
  ve hizmetlerden ücretsiz veya indirimli yararlanmayı yasaklıyor.(iha)

  bir öncesi 2007

  kaynak
  "ambulans bedelleri "

  sigortalı herkesin şehir içi ve şehirler arası ambulans bedelleri ödenecek.

  mevcut uygulamada, bağ-kur'da ambulans bedelleri ödenmiyor, emekli sandığında şehir içi ve şehir dışı ambulans bedelleri ödeniyor, ssk'da belediye/büyükşehir belediyesi mücavir alan dışına ambulans ile gönderilme ücreti ödeniyor.

  ssk ve bağ-kur kapsamında bulunan hastaların muayene katılım payı gelir ve aylık alanların gelir ve aylıklarından, diğer kişilerden ise eczanelerden tahsil edilecek.

  uygulamada, ssk kapsamında olanlar eczanelerde kendileri ödeme yapıyor. bağ-kur kapsamında olanlar ise sağlık tesislerinde sıraya girerek muayene katılım payı ücretini ödüyor.

  ilaç katılım payı ssk kapsamında bulunan hastalardan da gelir ve aylık alanların gelir ve aylıklarından, diğer kişilerden ise eczanelerden tahsil edilecek.

  söz konusu bedeller halen ssk kapsamında olanlar için eczanelerden tahsil ediliyor."
 • şarap çanağı var mı babanın? bir şey deneyeceğim de.

  anca hayal ürünüdür.
 • cümlesini "başörtü özgürlüğü" şeklinde bitirmiş bir adet babasının tam olarak kim olduğu belli olamayn akibnetor barındıran entry.
 • ters propaganda yapan elaman beyanı. bu ülkede parayla ambulans çağrılmadığını herkes bilir. ne akp döneminde ne de başka dönemlerde. keskin sirke küpüne zarardır yalnız, "ince" hesapları bırakın..
 • doksanlardan beri defalarca ambulans çağırmak zorunda kaldım, bir defa olsun kim olduğumu veya hastanın sosyal güvence/para durumunu sormadılar, hemen geldiler (köpeklerce değil kaputun altındaki beygirlerce çekilerek) ve ellerinden geleni yaptılar. şu ülkede düzgün çalışan az sayıda şeyden birini kullanarak kimseyi vurmaya çalışmayın, paniğe kapıldığınız çok belli oluyor.

  olmayan şeydir.