şükela:  tümü | bugün
 • albümde öyle bir kaos var ki az daha zorlasalar math metal kıvamında birşey olacakmış.bunun dışında kötü denebilecek bir şey yok bilenin bildiği deathspell omega'nın yeni harikası.son iki şarkıya özellikle dikkat diyorum.
 • çıktığı yıl dinlediğim ilk andan itibaren insan denen varlık neden böyle bir albüm yapar? nasıl yapar? bu fikirleri nerden bulur diye düşünüyorum.

  tanım: manyaklık...
 • (bkz: #53699628)

  delirmek üzereyim...
 • ben de delirmek uzereyim. hoparlorden odama yayilan muzik degil soguk ve karanlik sanki. son sarki apokatastasis panton bittigi anda aglayasim geliyor. bu album beni icine gomuyor, hapsediyor.
 • bu başlıktaki son entry de iki ay önce yazdığım bana ait entry (bkz: #78202642) amk. henüz bir tanım girilmemiş. şöyle anlatayım. arkanıza yaslanın ve dinleyin.

  deathspell omega bu albümü 2010 yılında chaotic black metal nedir, nasıl yapılır dersi verircesine yayımlamıştır. bu konsept albümdeki neredeyse bütün şarkılarda incil'den alıntılar bulunur. benim bu konsepti çözmem aylarımı aldı ve hala da oturup şöyle böyle diye anlatacak kelime bulamıyorum. elimden şu kadarı gelecek sanırım:

  albümün ismi paracletos'dan geliyor. paracletos, yuhanna incili'nde ruhulkudüs'e verilen bir isim olarak kullanılır. yine yuhanna incili'nde isa'nın veda konuşmalarında "avutucu, gerçek ve kutsal olan ruh"u temsil etmek için geçer (yuhanna xiv/16, 26 - xv/26 - xvi/7). ayrıca yine paracletos kelimesinin arapça karşılığı ahmet olup hz. muhammed'i temsil ettiği de rivayet edilir. yanlış hatırlamıyorsam muhammed'e verilen isimler şunlardı: ahmet, mehmet, mustafa, murat. neden muhammed ile yetinmeyip bunları da vermişler bilmiyorum*

  paracletos, din dışında "şefaat eden, aracı olan" anlamına geliyor. deathspell omega çok büyük ihtimalle yuhanna incili'ndeki anlamını kullanarak bu ismi koydu albüme. kimbilir.

  albümün öne çıkan parçası benim için kapanış parçası olan apokatastasis panton'dur. here is the pit, here is your pit! it's name is silence....