şükela:  tümü | bugün
  • birçok yeniliğin başlangıcı olan club.. hatta bugün dinlediğimiz elektronic muzikden club tarzlarına herşeyin başlangıcı olmuş diyebilirim, mesela mekanin ortasinda dj kabini ilk defa paradise garage'da denenmis.
    1977 yılında kurulmuş 87 de club'un mudavimlerinin aids'den teker teker ölmesi üzerine kapatılmıştır.
    yaşayan paradise garage clubberlarından biri, "3 hafta içinde 50ye yakın arkadaşım öldü, beraber maç izlediğim içki içmeye gittiğim arkadaşlarım" diyor.
    larry levan'a gelen mektuplar ölümünden sonra (o da aids) açıldığında , aids olmasına rağmen "buna değerdi" diyen insanların çokluğu nasil bir ortam oldugunu biraz anlatabilir.
  • gecen gun eski gunleri yadetmek, nostalji yapmak amaciyla jam and spoon'un tripomatic fairytales albumunu dinler iken, albumde bu isimli bir sarki oldugunu hatirladim.. isin komigi, ritmi neredeyse birebir giorgio moroder imzali donna summer klasigi i feel love'dan arakmis.. kucukken farkedememisiz tabii..
  • 90'larin basinda aids'den olen unlu dj larry levan'in surukledigi soho mekani. 70'lerin sonlarindan, 87'e kadar faaliyette kaldi. garage adi verilen dans muzigi turevine de ismini vermistir klup.