şükela:  tümü | bugün
 • alaçatı'nın güney koylarındaki güzelim tarihi dokusunu katleden bir beach club. geceleri saatler boyunca iş makineleriyle denizin kıyısındaki milyonlarca yıldır bozulmamış dokuyu parçalıyorlar. kıyılar doğal mirastır, satılamaz, imara açılamaz, halkın erişimi için de ücret talep edilemez. hiçbir gelişmiş ülkede doğayı katlederek böyle bir tesis konulmasına izin verilmezken, bizde destekleniyor anlaşılan. bunlara prim verenler yüzünden her yerde türüyorlar.

  eğer aynı denize girmek için ücretsiz bir alternatif arıyorsanız gelmeden yaklaşık 500 metre öncesinde delikli koy var alın marketten biranızı orada takılın, delikli çok kalabalıksa ondan da bir 500-600 metre önce halk plajı var orada takılın (ha ben adı halk plajı olan yerde takılmam cool'um diyen karakteri oturmamış şekilci özentilerdenseniz bilemem tabi) paranız da cebinizde kalsın, doğanın katledilmesine de alet olmazsınız.
 • çeşme'de yasal helikopter pisti olan tek işletme. konaklama için bungalovlar yapılmış ve şu an için sanırım tek eksiği bungalovların kendine ait havuzu olmaması. sonsuzluk havuzundaki happy hourlar ile adından söz ettirecek performansı var gibi gözüküyor. projesi folkart projelerinin mimarı (bkz: tarkan önal) tarafından yapılmış ve oldukça geniş bir genel alana sahip olmasına rağmen kum plajı küçük. denizin içinde de yer yer kayalar var. turkuaz suyuna kapılıp giderken dikkatli olunmalı.
 • deliklikoy civarinda, alacati tarafinda, henuz kesfedilmemis cennet. tek gidisimizde bugra gulsoy ve necati ates ile karsilastigimiza gore yakinda diger beachlerdeki gibi izdiham yasanmasi olasi.

  havuzu guzel, lavabolari temiz ve klimali, duslari guzel, ortam nezih, kaliteli, sakin ve guzel. 2017 itibari ile kisi basi giris ucreti tum cesme beachleri gibi 60 tl, 1 soft drink veya bira bedava.

  denizi oldukca temiz, baliklarla yuzebilirsiniz. tek sorun biraz kayalik bir sahili var. taslar ayaginizi-elinizi kesebilir. salincagi da bu taslarin tam ustune yapmalari anlamsiz olmus. cevredeki kayalarin yapisi cok enteresan. lule tasi gibi beyaz taslar etkileyici gorunuyor.

  gittigimiz beachlerin sonuncusu parodiso oldu, zirvede biraktik. kesinlikle tavsiye ederim.
 • işletmeci kılığında dolaşan bir arkadaşa girişte fazla ödeme yaptık geri almak için ne yapabiliriz sorusuna artık geçti diye söyleyebilen kafaya sahip. çalışan azarlayan işletmeciler aynı zamanda. yazık.
 • önce mekanı gezdirip ardından damsız almıyoruz içeri diyen işletmeci kılığında iblis barındıran yer. lakayit bir işletme aynı zamanda da bayramın 2.günü olmasına rağmen bomboş olan yer. sonuç olarak gitmeyin arkadaşlar muamele hoş değil.