şükela:  tümü | bugün
 • gece gece at the gates başlığına entry girip uykumu kaçırmış, nevrimi döndürmüş insandır. slaughter of the soul'lu geceler efenim.
 • eskilerden ve uzaklardan sevgili bir dost, tool sever bateri insanı.
 • şakasına söylediğim bir laf nedeniyle benimle 3 ay konuşmayan bu davranışıyla kiyastan gotu atan erkek modelinin önemli temsilcilerinden olduğunu kanıtlayan insan ayrıca "bak kötü kötü şeyler yazıcam başlığına" dediğimde sorun etmeyecek kadar kendini tanıyan, konu kendisiyse kimsenin fikrini takmayacak kadar kendinden emin kişilik.

  ilişkileri kategorize etmeme muhabbetimiz adına arkadaş, dost ya da tanıdık demeden sevdiğim ve değer verdiğim ama son 2-3 aylık süre içinde kalbimdeki yeri değişmiş kişi. benim için artık kıyaslamayı aklıma getirmediğim, onunla kıyaslayacak kimsemin olmadığı bir statüdedir, hiç kimsedir. artık kıyaslanmadığına göre kazanmış mıdır kaybetmiş midir.... bilmiyorum.
 • tool'u didik didik etmis, yetmezmis gibi internette millet faydalansin diye grup hakkinda turkce yazilar yazmis acik kaynak tool hayrani. tool'u sevme sebeplerini sevdiren yazar.

  (bkz: tool/@paradoxical)
 • tanıdığım en keskin bakışlara sahip insan, düşüncelerimi sözlere döktüğümde yaptığım şeyin onları seslendirmek olduğunu oysa bunu yapmasam da tüm düşüncelerimi benden iyi okuduğunu gördüğüm*, hayatın geçip gitmesine izin vermemeye çalışmış birçok konuda da sözleri benimkilerin bir adım önüne geçmiş kişi.

  herşeyin dışından baktığımda gördüğüm şudur ki; yanılmışım, " lanet olsun lanet olsun lanet olsun " diye çığlık atarken içim. o çığlığımı bir şekilde görmüş, aramızdaki görünmez duvar artık bana ait bir alan olsa da o duvarın niye inşa edildiğini anlamamı sağlamıştır. artık geçmişte kalmış bir anı olsa da görünürlük kaygılarında bocalanırken , gördüğün için, umursamasan da yanımda olduğun için teşekkür ederim.

  daha evvelki kızgınlığımı söylediklerimi yedirmiştir ama üzerinden bir yıla yakın zaman geçmesine rağmen afettirememiştir. onun yerine affedilememiş yeni anılar bırakmıştır hayatıma... garip.

  kimdi, neydi, değişti mi, yoksa hep aynıydı da yanıltılan ben miydim bilmiyorum ama hissettiğim, bir buçuk yılı aşkın arkadaşlığımız, dostluğumuz, düşmanlığımız ve yokluğumuz sırasında gördüğüm şudur ki blue şarkısındaki smoke'ta saklıdır kendisi. "ignore the smoke" der hayat ve sis'e aldırmamaya başlarsınız. sonuçta, arkada kalan aldatmacalarla oluşturulmuş bir hayalin kırıklarıdır. görürsünüz ki aslında paradoxical olarak tantılan kişi yoktur. ortadaki sadece bilerek oluşturulmuş bir sanrıdır. sanırsam ki oluşmamış bir yapının içinde kalmış bir çocuğun eksik kalan sevgiyi kazanmak için oluşturduğu , labirentlerle gizlenmiş yoldur. sevilmeyi hakeden güzel bir insandır ama yine de sevenlerine önerim ignore the smokedur.
 • (bkz: paradoksal)
 • zevkler ve renkler* konusunda kendini aşmış 10 numara altıncı nesil sözlük yazarı.
 • toologist.

  (bkz: toology)
 • ruh gıdası kavşağı, tool/porcupine tree yön ayrımında karşılaştım, iki yola da girip çıktığımızdan ötürü sanal senkronizasyonlar deneyimledim paradoxical ile. ama biliyorum ki yakın zamanda sanalı gerçek kılacağız, gerçekten paylaşacak ve takılacağız. hatta mümkünse içecek sıçacağız. hadi bakalım.
 • ekşibition'a ben yapmadan oceanbition* logosu hazırlamış insan.