şükela:  tümü | bugün
  • belimdeki kas kasılması için doktor tarafından verilen ilaç. her ilaçta yaptığım gibi ilk iş yan etkilerine baktım;

    - ölümcül olabilen veya şoka sebebiyet veren kan basıncında ani düşme
    - kalp damarlarının gevşemesi
    - mide kanaması
    - karaciğer toksisitesi

    kas gevşetici mi alıyorum uranyum içip mutasyona mı uğruyorum belli değil.

    edit: işe yaramadı.
  • boyun fıtığına karşı doktor bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine başlayacağım ilaç. yan etkisinin az olması ve içinde kas gevşetici olması nedeniyle özellikle tavsiye etti. ayrıca hastalarından bugüne kadar olumsuz bir geri bildirim olmamış. deneyeceğim. sonra buraya ekleme yaparım sözlük.

    ekleme: o zamandan beri ara ara kullanıyorum bu ilacı. çünkü vücudumun ilaca karşı bağışıklık kazanmasını istemiyorum. sadece yoğun stresli dönemlerde ve şiddetli boyun ağrısı başladığı zamanlarda kullanıyorum. şimdiye kadar bir sorun yaşamadım sözlük.
  • kuvvetle muhtemel bir ekonomist tarafından isimlendirilmiş olan, kas gevşetici ve ağrı kesici hap..
  • bel ağrısı için birebir haptır.
    klima çarpan sırtım ve belimin son günlerde deli ağrıması sebebiyle eczanenin tavsiye ettiği, reçetesiz satılan bu mucize, hapı içtikten 1 saat sonra ağrı sızı bırakmamıştır.

    an itibariyle fiyatı da 5 tl.
  • alıntıdır:
    santral olarak etki eden bir grup molekül kas gevşemesini sağlamak ve spazmları azaltmak için kullanılmakta olan polisinaptik inhibitörlerden biri
  • etki potansı düşük olarak değerlendirdiğim için sıklıkla kullanmadığım ilaçtı bugüne kadar. ancak bugün bel ağrısı sonucu kendi üzerimde denememle birlikte birden sempatim arttı; bu ucuz 1920'lerin eczanelerinden çıkmış görünüme sahip klasik ilaca. yıllardan beri kullanılıyor olması ve yan etkilerinin düşüklüğü de cabası..
  • trans hap.
    ağrı kesici olmanın yanısıra kas gevşetici olması hasebiyle arafta kalmış mucize.
    geçmeyen sırt ve bel ağrılarından muzderip iseniz tarafımca tavsiye olunur. ağrılarınızın sebebi çeşitlidir ancak çaresi tektirparafon
  • gluten içermektedir. glutene alerjisi olanlar ve çölyak hastaları tarafından kullanılmamalıdır.
  • içinde parasematol olmasından ve elimde başka da parasetamol türevi ilaç olmamasından mütevellit, kendisini gribimin etkilerini azaltsın diye içtim.
    ancak sonradan dedim bu ilaç başka ne işe yarıyor acaba diye, grip için kullanılmıyormuş. myorelaksan özelliğini de dile getirmeyi hiç sevmem, zaten bir türlü dile getiremem de, o ne öyle kedi miyavlamasının tıp dilindeki karşılığı gibi.
  • boyun kaynaklı olduğunu düşündüğüm nadir migren ataklarımda apranax fort a abanmayayım diye sorduğumda eczacı abi tarafından alternatif olarak yönlendirildiğim ilaç. burdaki yorumlar olumlu, ilk atakta deneyeceğim hayırnısıynan.