• paralı telefon
    (bkz: jetonlu telefon)
  • (bkz: parafin)
  • cilag isimli ilaç firmasının çıkardığı kas gevşetici ilaç. analjezik miyorölaksan mış öle yazıyo kutusunda
  • etki potansı düşük olarak değerlendirdiğim için sıklıkla kullanmadığım ilaçtı bugüne kadar. ancak bugün bel ağrısı sonucu kendi üzerimde denememle birlikte birden sempatim arttı; bu ucuz 1920'lerin eczanelerinden çıkmış görünüme sahip klasik ilaca. yıllardan beri kullanılıyor olması ve yan etkilerinin düşüklüğü de cabası..
  • bel ağrısı için birebir haptır.
    klima çarpan sırtım ve belimin son günlerde deli ağrıması sebebiyle eczanenin tavsiye ettiği, reçetesiz satılan bu mucize, hapı içtikten 1 saat sonra ağrı sızı bırakmamıştır.

an itibariyle fiyatı da 5 tl.
  • alıntıdır:
    santral olarak etki eden bir grup molekül kas gevşemesini sağlamak ve spazmları azaltmak için kullanılmakta olan polisinaptik inhibitörlerden biri
  • yatakta baş ağrısından yatamayıp dönüp dururken ani bir kararla içip içtikten on dakika sonra baş ağrısından eser bırakmayan ilaç.
  • boyun fıtığına karşı doktor bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine başlayacağım ilaç. yan etkisinin az olması ve içinde kas gevşetici olması nedeniyle özellikle tavsiye etti. ayrıca hastalarından bugüne kadar olumsuz bir geri bildirim olmamış. deneyeceğim. sonra buraya ekleme yaparım sözlük.

ekleme: o zamandan beri ara ara kullanıyorum bu ilacı. çünkü vücudumun ilaca karşı bağışıklık kazanmasını istemiyorum. sadece yoğun stresli dönemlerde ve şiddetli boyun ağrısı başladığı zamanlarda kullanıyorum. şimdiye kadar bir sorun yaşamadım sözlük.
  • kuvvetle muhtemel bir ekonomist tarafından isimlendirilmiş olan, kas gevşetici ve ağrı kesici hap..
  • belimdeki kas kasılması için doktor tarafından verilen ilaç. her ilaçta yaptığım gibi ilk iş yan etkilerine baktım;

- ölümcül olabilen veya şoka sebebiyet veren kan basıncında ani düşme
    - kalp damarlarının gevşemesi
    - mide kanaması
    - karaciğer toksisitesi

kas gevşetici mi alıyorum uranyum içip mutasyona mı uğruyorum belli değil.

edit: işe yaramadı.
hesabın var mı? giriş yap